Najlepšie, ako sa len dá…

Šéfredaktorka - Katarína Hanzalová

Myslím si, že sú to najvýstižnejšie slová, ktorými sa dá charakterizovať spôsob života, aký momentálne žijeme. Hoci to povestné „svetlo na konci tunela“ čoraz viac zintenzívňuje svoju žiaru, je vôkol nás ešte stále hlboká tma. No naučili sme v nej orientovať a napriek všetkému žijeme, nie iba prežívame.

Dôkazom toho sú aj projekty nášho vydavateľstva, ktoré pre pandémiu nezanikli, len zmenili formu a spôsob, akým k vám prichádzajú. Aj tohto roku sme pripravili recitačnú súťaž O cenu Andreja Sládkoviča, ktorá dáva mladým recitátorom šancu zviditeľniť sa na celom Slovensku. Oblastné bratislavské kolo síce prebehlo v online priestore, napriek tomu bolo z čoho vyberať a porota práve rozhoduje o tých najlepších. Podobným spôsobom sa budú realizovať aj Bratislavské módne dni a vy ich budete môcť sledovať vďaka záznamu na našom www.zenskyweb.sk

Apríl je mesiac, v ktorom si Bratislava pripomína výročie svojho oslobodenia. Samozrejme, že sa venujeme aj tejto téme a vo vašej obľúbenej rubrike História vám prinášame momenty, ktoré možno nie sú až tak všeobecne známe, ale veľmi zaujímavé, dokumentujúce tieto dramatické dni v dejinách nášho mesta.

O tom, že žijeme „najlepšie, ako sa len dá“, svedčí aj to, že napriek všetkému sa naozaj máme na čo tešiť. Prebúdzajúca sa jar nás volá do prírody a v blízkosti nášho mesta vzniklo v tomto čase aj nové chránené územie Devínske jazero, na prechádzku ktorým, a to nielen virtuálnu, vás srdečne pozývame.

V aktuálnom vydaní Metropoly sa dozviete aj meno ďalšieho kandidáta na osobnosť Bratislavy. Pri tejto príležitosti vás opäť vyzývame, aby ste aj naďalej posielali mená svojich kandidátov a spoločne s odbornou komisiou rozhodli v čitateľskej ankete o tom, kto toto prestížne ocenenie získa.

Verím, že sme pre vás pripravili príjemné a zaujímavé čítanie. Pekný apríl a krásne prežitie Veľkej noci vám želá

Katarína Hanzelová


Metropola 2021

Metropola 3/2021
|
Metropola 1-2/2021

Metropola 2020

Metropola 11-12/2020
|
Metropola 9-10/2020
|
Metropola 7-8/2020
|
Metropola 6/2020
|
Metropola 3/2020
|
Metropola 2/2020