A predsa sa nevzdávame

Šéfredaktorka - Katarína Hanzalová

Naša generácia nepoznala vojnu, no musíme bojovať s pandémiou, ktorá ju do istej miery supluje. S touto myšlienkou sa stretávame čoraz častejšie, vyslovuje ju mnoho osobností a takmer každý z nás sa s ňou aj stotožňuje. Lockdown, ktorý akoby ani nemal konca, skutočne poznačil naše mesto a zmenil ho takmer na vojnovú zónu. Využili sme nedeľné popoludnie a vybrali sa na prechádzku po inak najfrekventovanejších miestach, ktoré zvyčajne kypia životom. To, čo sme tu uvideli, nepripomínalo nič iné, len mŕtvu zónu. Mali sme pocit, že sme sa ocitli v akomsi začarovanom meste, postihnutom pohromou, ktorá ho úplne vyľudnila. Nebol to pocit, ale holý fakt. Už niekoľko mesiacov zatvorené kaviarničky a cukrárne, ktoré inokedy dodávajú nedeľnej Bratislave lesk ľudnatej metropoly, spôsobili, že život sa z mesta úplne vytratil. Minimálne z jeho centra. Bratislavčania sa totiž prispôsobili aj tejto mimoriadne ťažkej dobe a zariadili sa po svojom. My sa jednoducho nevzdávame….

Život sa presunul do okrajových rekreačných častí a lockdown v nás prebudil športového ducha, ktorý u mnohých celé roky driemal, prípadne zaspal hlbokým spánkom. Je naozaj príjemné sledovať, ako sme aj v tom zlom, čo nás postihlo, dokázali nájsť niečo dobré, čo nám v konečnom dôsledku pomáha na duchu aj na tele. Športoviská sú zatvorené, no okolitá príroda nám ponúka nekonečné možnosti pohybu na čerstvom vzduchu. A tak bicyklujeme, chodíme na turistiku, a dokonca sa našli odvážlivci, ktorí si vyskúšali aj otužovanie v chladných februárových vodách Moravy či Draždiaka. A nevzdávame sa ani my v Metropole. Mesiac čo mesiac ju pre vás pripravujeme, od začiatku tohto roku opäť v printovej podobe. Pandémia nás nezastavila, a hoci v zmenených podmienkach a za prísnych opatrení, vám opäť ponúkame možnosť zapojiť sa do čitateľskej ankety Osobnosť Bratislavy, a tak priamo ovplyvniť zoznam kandidátov na toto prestížne ocenenie. Verím, že aj marcové vydanie Metropoly bude pre vás príjemným a zaujímavým čítaním a dozviete sa veľa zaujímavého o živote v našom meste.

Krásne prežitie prvého jarného mesiaca vám želá Katarína Hanzelová


Metropola 2021

Metropola 1-2/2021

Metropola 2020

Metropola 11-12/2020 | Metropola 9-10/2020 | Metropola 7-8/2020 | Metropola 6/2020 | Metropola 3/2020 | Metropola 2/2020