Šéfredaktorka - Katarína Hanzalová

Na nové začiatky

Máj, mesiac, ktorý práve prežívame, je v našom povedomí ako čas lásky, mladosti a krásy. Ospievali ho básnici, dostal sa do literatúry, stal sa inšpiráciou pre mnohých umelcov. Nie je to náhoda. V máji nám príroda ponúka tú najkrajšiu ukážku svojej tvorivosti, svet zaliaty sviežou zeleňou má priam životodarnú moc. Zdá sa, že tento máj dvojnásobné naplní svoju povesť, a ten prebúdzajúci sa život si vychutnáme viac ako inokedy. Dlhé mesiace pandémie, ktoré nás uväznili medzi štyri steny, znemožnili kontakty a doslova vyprázdnili ulice nášho mesta, preverili našu trpezlivosť i sily. No zdá sa, že táto čierna mora je už za nami a my sa vraciame opäť do života so všetkým, čo s tým súvisí.
Nový jarný vzduch vítame aj v Metropole a práve ním sme sa usilovali naplniť stránky vášho kultúrno-spoločenského časopisu. Prinášame informácie o oblastnom kole recitačnej súťaže Návraty poézie O cenu Andreja Sládkoviča, ktoré aj napriek prísnym opatreniam zaznamenalo obrovskú účasť súťažiacich.
Videonahrávky s prednesom poézie nám zaslalo do vydavateľstva takmer 80 účastníkov všetkých vekových kategórií. Poézia nás povznáša na duchu rovnako ako nádherné scenérie, ktoré nám ponúka príroda. Prijmite naše pozvanie a prejdite sa spolu s nami po najkrajších zákutiach nášho mesta, kde aj vy načerpáte životodarnú energiu. Prinášame aj reportáž zo židovského cintorína, kde došlo k vzácnemu objavu náhrobných kameňov, dokumentujúcich históriu tejto komunity v Bratislave. Metropola má pre vás aj v máji mnoho zaujímavých informácií, ktoré, dúfam, spríjemnia krásne jarné dni plné radosti a novej nádeje.

Katarína Kanzelová


Metropola 2021

Metropola 4/2021 | Metropola 3/2021 | Metropola 1-2/2021

Metropola 2020

Metropola 11-12/2020 | Metropola 9-10/2020 | Metropola 7-8/2020 | Metropola 6/2020 | Metropola 3/2020 | Metropola 2/2020