Editoriál:

Na konci zvláštneho leta

Prežívame veľmi netradičný rok, ktorý mnohým z nás prekazil letné plány, ale veríme, že nezoral slnko v duši. O to sa nám postarali mnohé kultúrne a spoločenské udalosti, ktorými sme boli a ešte stále aj sme v našom hlavnom meste. Divadelné predstavenia, rôzne hudobné produkcie pre milovníkov všetkých žánrov, všetkých vekových kategórií to je bohatá ponuka tohtoročného Kultúrneho leta.
My v našom vydavateľstve žijeme v týchto týždňoch najmä Slovenským dňom kroja, ktorý je tiež tak trochu netradičný. Navštevujeme regióny po celom Slovensku aby sme pre vás odhalili krásy našej ľudovej kultúry, spoločne s krásami a zaujímavosťami našej krajiny.
Samozrejme neobišli sme ani Bratislavu. Veď aj v metropole na Dunaji majú ľudové tradície svoje pevné korene a odovzdávajú sa po celé generácie. Aj na stránkach Metropoly prinášame jedinečnú krásu krojov, piesní a tancov, s ktorou sa nám predstavili folkloristi z Vajnor.
Sme presvedčení, že aj vy máte svoje tradície a opatrujete doma vzácne kroje po svojich predkoch. Pochváľte sa s nimi na stránkach Metropoly a staňte sa aj vy súčasťou jedinečného Slovenského dňa kroja, ktorý je oslavou našej národnej hrdosti a histórie.
Leto tohto zvláštneho roku vrcholí a my pomaly rekapitulujeme aké vlastne bolo. Mnohí z nás sme pre návštevou zahraničia dali prednosť spoznávaniu krás vlastnej krajiny a aj keď pre mnohých to bola tak trochu z núdze cnosť, veríme, že nikto neoľutoval. Slovensko disponuje toľkými krásami, zaujímavosťami a historickými pamiatkami, ktoré by bolo priam hriechom nechať bez povšimnutia. Sme presvedčíme, že tieto dovolenkové destinácie, ktoré sme si zvolili teraz viac menej pod vplyvom okolností sa v nasledujúcich rokoch už dostanú do nášho hľadáčika prioritne, ako prvá voľba. Bratislavu a jej okolie nevynímajúc. Skúsili ste už aký ojedinelý zážitok môžete prežiť ak sa stanete turistom vo svojom vlastnom meste? Prejdite sa ním a napíšte nám, čo nové a doteraz netušené ste objavili nielen v jeho centre, ale aj v jeho okolí a v jeho mestských častiach.