Dátum: 29. novembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Arriva hlási ďalšie výpadky spojov v Bratislavskom kraji z dôvodu chorobnosti vodičov

Bratislavský samosprávny kraj by mal informovať o ďalšom postupe v súvislosti s novým dopravcom.

Nový autobusový dopravca v Bratislavskom kraji Arriva hlási od dnešného dňa ďalšie výpadky spojov z dôvodu chorobnosti vodičov. „Žiaľ, pre výskyt COVID-19 u našich vodičov sme museli pristúpiť k zníženej obslužnosti regionálnych liniek v Bratislavskom kraji,“ uvádza dopravca na svojej webovej stránke. Zmeny sa dotknú liniek 521 Pezinok – Limbach, 526 Pezinok – Limbach – Slovenský Grob – Viničné – Pezinok a 529 Pezinok – Viničné – Senec. Aktualizované cestovné poriadky uvádza dopravca každý deň na svojej webovej stránke.Spoločnosť Arriva mala do konca minulého týždňa predložiť Bratislavskému samosprávnemu kraju (BSK) výsledky a predstaviť riešenie situácie s prímestskou dopravou. Dopravca, ktorý od 15. novembra zabezpečuje regionálne autobusové spoje v kraji, ohlásil na začiatku prevádzky významné výpadky spojov. BSK ho preto požiadal o urýchlenú a okamžitú nápravu. Požiadavky kraja sa týkajú prírastku vodičov, plánu optimalizácie dopravnej obslužnosti, ako aj schopnosti zabezpečiť ju. Samosprávny kraj by mal na základe predložených výsledkov informovať o ďalšom postupe.

Dopravca tvrdí, že náborová kampaň, ktorú spustil je úspešná. „Za prvý týždeň sme zazmluvnili viac ako 50 vodičov autobusov a s ďalšími priebežne uzatvárame zmluvy,“ uviedla pre agentúru SITA riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností Arriva na Slovensku Petra Helecz s tým, že niektorí vodiči už od minulého týždňa vozia cestujúcich, ďalší budú nastupovať priebežne a časť z nich od 1. decembra. Ako dodala, minulý týždeň dopravca vypravil viac ako 66 percent spojov a postupe pribudnú ďalšie linky.

Na náborový príspevok vo výške 4-tisíc eur podľa nej zareagovalo do minulého týždňa viac ako 130 záujemcov. „Dobrou správou je, že na našu ponuku zareagovali aj bývalí vodiči autobusov, ktorí presadli do kamiónov,“ uviedla Helecz s tým, že niektorí z nich sa na Slovensko vracajú len v týchto dňoch a zmluvu s dopravcom môžu podpísať až od polovice decembra. „Nakoľko na našu septembrovú výzvu bývalí vodiči pôvodného dopravcu nereagovali, dohodli sme aj príchod stovky vodičov z Ukrajiny a 35 z Uzbekistanu,“ doplnila Helecz s tým, že vodiči z Ukrajiny budú postupne prichádzať v decembri a začiatkom budúceho roka. „Zo Slovenska tak momentálne môžeme prijať ešte asi osemdesiat vodičov,“ uzavrela.


Pridaj komentár