Dátum: 23. novembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Arriva dnes vypraví o 40 spojov viac ako pôvodne plánovala

Vďaka novým vodičom dopravca pridal spoje na vybraných regionálnych linkách.

Nový autobusový dopravca v Bratislavskom kraji Arriva dnes vypraví o 40 spojov viac ako pôvodne plánoval. Vďaka novým vodičom pridal spoje na vybraných regionálnych linkách. Informuje o tom na svojej webovej stránke. „V utorok vypravíme vďaka novým kolegom o 40 spojov viac ako sme plánovali. Ide o linky 215, 219, 269, 506, 520, 521, 529, 540, 550, 555 a 565,“ uvádza dopravca. Aktualizované cestovné poriadky sú prístupné na webovej stránke dopravcu.

Generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku László Ivan na pondelkovej tlačovej konferencii uviedol, že ich cieľom je vyriešiť vzniknutú situáciu, a aj vďaka náborovému príspevku evidujú záujem nových vodičov. „Od minulého týždňa sme reálne zazmluvnili zhruba 20 ľudí a pribúdajú ďalší. Je teda predpoklad, že situácia si bude naďalej zlepšovať,“ vyjaril sa Ivan. Ako dodal, k tomu aby Arriva dosiahla požadovanú úroveň prepravy, potrebujú zhruba 100 vodičov. Nový dopravca minulý týždeň vypravoval iba 63 – 65 percent plánovaných spojov. „Rokujeme aj s alianciou dopravcov a pracujeme na novom biznis modeli, aby dopravcovia mohli poskytovať pre nás službu prostredníctvom subdodávok,“ doplnil s tým, že ku koncu týždňa by mali prezentovať výsledky týchto krokov.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) podpísal zmluvu s novým dopravcom na 10 rokov za viac ako 330 miliónov eur. Od začiatku prevádzky 15. novembra bojuje Arriva s nedostatkom vodičov, čo sa odrazilo na výpadku spojov, najmä zo smerov Pezinok a Senec. Dopravca dostal od BSK ultimátum na vyriešenie situácie do konca tohto týždňa, v opačnom prípade ho neminú vysoké zmluvné sankcie. Arriva sa snaží riešiť situáciu s chýbajúcimi vodičmi napríklad aj zvýšením náborového príspevku na 4-tisíc eur či zamestnaním vodičov z Ukrajiny.


Pridaj komentár