Dátum: 30. októbra 2020 Autor: SITA Komentáre: 0
Mestské časti zriadili na území hlavného mesta 401 odberových miest na testovanie

Bratislavské mestské časti zriadili na území hlavného mesta 401 odberových miest na testovanie na koronavírus. Hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová informovala o spoločnom vyhlásení starostov mestských častí a primátora mesta k celoplošnému testovaniu. „Napriek prakticky denne sa meniacim informáciám mestské časti v súlade s pokynmi Ozbrojených síl SR zriadili 401 odberových miest, zabezpečili viac ako 1 600 administratívnych pracovníkov a dobrovoľníkov a materiálne vybavili odberové miesta, vrátane stanov, unimobuniek, stravovania, hygienických zariadení, ochranných pomôcok či distribúcie testovacích setov,“ informovala hovorkyňa.

„Počas posledných dvoch týždňov všetkých 17 mestských častí Bratislavy vynaložilo svoje dostupné ľudské aj materiálne zdroje, aby zabezpečili úspešný priebeh vládou nariadeného plošného testovania,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že mestské časti v snahe zabezpečiť funkčnosť odberných miest priebežne realizovali aj nábor zdravotníkov. „Definitívne počty dostupných zdravotníkov, ktorých majú v prvom rade zabezpečiť Ozbrojené sily SR a bez ktorých nie je možné odberové miesta otvoriť, zatiaľ nie sú potvrdené. Naďalej preto prosíme zdravotníkov, ktorí môžu s odbermi pomôcť, aby kontaktovali jednotlivé mestské časti alebo magistrát hlavného mesta,“ vyzýva mesto.

„Vzhľadom na množstvo obyvateľov Bratislavy, ktorí nemajú v meste trvalý pobyt, ale aj potenciálne tisíce obyvateľov prihraničných obcí, ktorí sa budú chcieť otestovať v Bratislave, je mimoriadne ťažké odhadnúť nápor na dostupné odberové miesta,“ uviedlo mesto a dodalo, že prijaté pravidlá testovania neumožňujú odhadnúť, koľko ľudí využije túto možnosť. „Dôležité bude preto sledovať operatívne pokyny z odberových miest, mestských častí a mesta a riadiť sa nimi. Iba tak dokážeme čo najefektívnejšie využiť všetky dostupné testovacie kapacity,“ uzavrelo mesto.

Informácie o testovaní a zoznam odberových miest v Bratislave mesto zverejnilo na adrese: https://bratislava.sk/sk/odberove-miesta-celoplosne-testovanie .

Pridaj komentár