Dátum: 30. októbra 2020 Autor: SITA Komentáre: 0
DPB zvyšuje kapacitu na najvyťaženejších tratiach, obnovuje niektoré linky a nasadzuje vozidlá s vyššou kapacitou.

Tržby Dopravného podniku Bratislava (DPB) klesli medziročne o 13,6 milióna eur, pomoc štátu však využiť nemôže. Ako uviedol portál Webnoviny.sk, dopravnému podniku sa prepadol počet cestujúcich aj tržieb a vzrástli náklady na dezinfekciu a prevenciu. Z dostupných schém pomoci však doteraz DPB nevyužil žiadnu, lebo na rozdiel od väčšiny slovenských dopravcov je subjektom verejnej správy. „O pomoc sme požiadali všetky príslušné ministerstvá, ale doposiaľ nám nebola od štátu žiadna finančná pomoc poskytnutá ani predstavená akákoľvek budúca schéma pomoci,“ uviedla pre portál NašaDoprava.sk hovorkyňa DPB Ľubica Melcerová.

Ministerstvo financií potvrdilo, že dostalo žiadosť DPB o finančnú podporu vo výške približne 7,5 milióna eur. „Žiadosť je v štádiu posudzovania,“ uviedol rezort financií pre Webnoviny. Dopady koronakrízy pociťuje DPB v značnom úbytku cestujúcich a tržieb. Podiel počtu cestujúcich oproti predkrízovému obdobiu vlani v decembri sa prepadol v marci tohto roka na 46 percent, v apríli na 26 a v máji na 38 percent. „Pokiaľ tržby DPB z prepravy cestujúcich za deväť mesiacov minulého roka dosiahli takmer 34 miliónov eur, za rovnaké obdobie tohto roka už boli len 20,3 milióna eur. Medziročne sa teda prepadli o 40,2 percenta, čiže o 13,6 milióna eur. Za celý tento rok podnik predpokladá tržby približne 26 miliónov eur,“ dodáva portál.

https://www.webnoviny.sk/nasadoprava/dopravny-podnik-bratislava-nemoze-vyuzit-pomoc-statu-aj-ked-znacne-doplaca-na-jeho-opatrenia-proti-korone/

Pridaj komentár