Dátum: 29. októbra 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Video: Bezohľadný vodič pri jazde porušil niekoľko predpisov, prišiel o vodičský preukaz

Bezohľadný vodič pri jazde v Bratislave porušil niekoľko predpisov, prišiel o vodičský preukaz. Ako informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, udalosť sa stala začiatkom októbra na 60. kilometri diaľnice D2 v smere do Bratislavy. „Pri prejazde tunelom Sitina 35-ročný vodič BMW X1 predchádzal ostatné vozidlá cez pravý jazdný pruh, pričom opakovane nepoužíval znamenie o zmene smeru jazdy,“ uviedla polícia s tým, že pri preraďovaní z pravého jazdného pruhu do ľavého nedal prednosť v jazde vozidlu Tesla.

zdroj: facebook.com/KRPZBA

Nezodpovedný vodič sa počas svojej jazdy navyše plne nevenoval vedeniu vozidla, nakoľko sledoval vodiča vozidla, ktorému nedal prednosť. Okrem toho bezdôvodne pred týmto vozidlom znížil rýchlosť. Policajti zistili, že 35-ročný Lukáš z Bratislavy na BMW porušil viaceré pravidlá cestnej premávky. „Najmä však porušil pravidlo, v zmysle ktorého je vodič pri prechádzaní z jedného jazdného pruhu do druhého povinný dať prednosť v jazde vodičovi v jazdnom pruhu, do ktorého prechádza a dávať znamenie o zmene smeru jazdy,“ dodala polícia.

Nakoľko vodič porušil pravidlá cestnej premávky závažným spôsobom, zadržali mu vodičský preukaz a ďalej bude riešený v správnom konaní.


Pridaj komentár