Dátum: 28. októbra 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Mesto vyzýva návštevníkov cintorínov, aby si dávali pozor na svoje osobné veci

Bratislava vyzýva návštevníkov cintorínov počas sviatku Dušičiek, aby si dávali pozor na svoje osobné veci.

Ako informuje hlavné mesto na sociálnej sieti, vysoká koncentrácia ľudí môže byť príležitosťou pre drobnú kriminalitu. „Aby sme jej zabránili Mestská polícia Bratislava pred aj počas sviatočných dní posilňuje hliadky a kontroly cintorínov a ich okolia,“ priblížilo mesto s tým, že samozrejmosťou sú posilnené protipožiarne hliadky, ktoré budú monitorovať bezpečnosť na cintorínoch a dohliadať na prevenciu vzniku požiarov.

Cintoríny pod správou mestského pohrebníctva Marianum budú mať predĺžené otváracie hodiny až do 8. novembra, a to od 7:00 do 20:00. „Po sviatkoch sa prechádza na zimný režim a cintoríny budú otvorené od 7:00 do 17:00,“ dodáva mesto. Na najväčších cintorínoch vo Vrakuni, Slávičom údolí a v Krematóriu – urnovom háji bude pre návštevníkov zabezpečený bezplatný odvoz elektromobilom čo najbližšie k hrobovému miestu. Je možné ho využiť v dňoch od 28. októbra do 1. novembra v čase od 8:00 do 16:00, s uprednostnením seniorov, ŤZP a ľudí so zdravotnými obmedzeniami.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) posilňuje spojenia k cintorínom, ako aj personál dispečingu, ktorý bude reagovať na vyťaženosť liniek a v prípade potreby nasadí záložné vozidlá. „V dňoch 28. až 31. októbra budú linky mestskej hromadnej dopravy (MHD) premávať v režime Pracovný deň – školské prázdniny. DPB tiež vypraví linku 130 z Patrónky ku Krematóriu s veľkokapacitným vozidlom,“ konštatuje magistrát. V dňoch 28.októbra až 1. novembra bude linka 39 premávať v posilnenom intervale a nahradí linku 31. Linka 80 bude mať v čase 7:00 a 20:00 konečnú zastávku Cintorín Petržalka.

Mesto tiež vyzýva návštevníkov cintorínov počas sviatkov, aby používali prednostne dekorácie z recyklovateľných materiálov a nezanedbávali separáciu odpadu.


Pridaj komentár