Dátum: 2. decembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Úseky D4 a R7 v Bratislave výrazne odbremenili najmä mestské časti Vrakuňa a Podunajské Biskupice

Napriek chýbajúcemu prepojeniu diaľnic D1 a D4 a obavám o vplyv na dopravu hlavné mesto potvrdilo, že významné zhoršenie nenastalo.

Sprevádzkovanie diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 v Bratislave výrazne odbremenilo najmä mestské časti Vrakuňa a Podunajské Biskupice, kde je doprava plynulá. Napriek chýbajúcemu prepojeniu D1 a D4 a obavám o vplyv na dopravu hlavné mesto potvrdilo, že významné zhoršenie nenastalo.

Zdroj: D4R7

„Väčšie intenzity sme očakávali na Bajkalskej, kde je situácia aj po zvýšení rýchlosti prijateľná. Tiež je možné konštatovať nárast dopravy na D2 v smere od D4,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová. Dátami zo sčítačov dopravy na diaľniciach od príslušných inštitúcií zatiaľ hlavné mesto nedisponuje.

„Keďže križovatka D1/D4 nie je dokončená, intenzity nákladnej dopravy sa na D1 v smere od Zlatých pieskov nezmenili,“ poznamenala bratislavská hovorkyňa. „Po vybudovaní križovatky D1/D4 očakávame výrazný odklon tranzitnej nákladnej dopravy zo súčasnej D1,“ dodala Rajčanová.

Po vybudovaní tunela Karpaty na plánovanej trase D4 Bratislava, Rača – Záhorská Bystrica sa podľa hlavného mesta odľahčí doprava aj na diaľnici D2 v smere od Malaciek.

Pridaj komentár