Dátum: 3. apríla 2021 Autor: Katarína Hanzelová Komentáre: 0
Strašiak Bratislavy – Dom hrôzy

Strašiak Bratislavy, ošarpaná budova, meniaca sa v ruinu doslova víta návštevníkov prichádzajúcich do nášho hlavného mesta. Nachádza sa len pár metrov od Hlavnej železničnej stanice a je naozaj neprehliadnuteľná.

Kedysi patrila k  významným zdravotným strediskám, chodilo sa sem napríklad na štítkovanie.

Strašidelný dom nie je opustený, akoby sa na prvý pohľad zdalo. Slúži ako útočisko bezdomovcom, ktorí tiež nie sú tým najreprezentatívnejším uvítacím výborom pre návštevníkom.

Aj keď si odmyslíme všetky iné nebezpečenstvá, ktorých je tento rozpadávajúci sa objekt zdrojom, je tu ešte hygiena. V jej priestoroch sa množia aj hlodavce roznášajúce infekcie, čo práve v tejto situácii je určite mimoriadne závažným dôvodom nato, aby bola stavba buď odstránená, alebo zrekonštruovaná.

Poznáte aj vy nejaké miesto v Bratislave, na ktoré nie ste ako Bratislavčan hrdý? Napíšte nám mail na adresu office@starproduction.sk s predmetom “STRAŠIAK BRATISLAVY”, prípadne vyplňte formulár na konci článku! Každého, kto nám pošle návrh na strašiaka a my ho zverejníme v našej rubrike, odmeníme zaujímavou knižkou od spoločnosti IKAR.

Pridaj komentár