Dátum: 4. apríla 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Naháňačka v dúbravke - Muž nebezpečnou jazdou na štvorkolke ohrozil ostatných účastníkov cestnej premávky

Naháňačka v Dúbravke – V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na štyri roky až desať rokov.

Dvadsaťpäťročný Tomáš z Bratislavy v posledný marcový deň svojou riskantnou a nebezpečnou jazdou na štvorkolke ohrozil ostatných účastníkov cestnej premávky a takmer spôsobil dopravnú nehodu. Na ulici kapitána Jána Rašu v bratislavskej mestskej časti Dúbravka jazdil v protismere a s vozidlom vyšiel na chodník. Ako v tlačovej správe informoval bratislavský krajský hovorca Michal Szeiff, vážne ohrozil maloleté deti na bicykloch. Jazdou po chodníku ohrozil ďalších minimálne 20 ľudí, medzi ktorými boli aj matky s deťmi v kočíkoch. V jazde sa mu pokúsilo zabrániť služobné vozidlo policajného zboru, to však nebezpečným manévrom obišiel.

Policajti muža zadržali a eskortovali na príslušné policajné oddelenie. Zistili, že štvorkolku viedol aj napriek tomu, že má uložený zákaz viesť akékoľvek motorové vozidlá po dobu 60 dní. „Svojím konaním úmyselne vydal najmenej osem osôb do nebezpečenstva smrti alebo ťažkej ujmy na zdraví. V tejto súvislosti mu vyšetrovateľ policajného zboru vzniesol obvinenie z trestného činu všeobecného ohrozenia v súbehu s trestných činom marenia výkonu úradného rozhodnutia,“ uviedol Szeiff. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

Polícia sa v tejto súvislosti žiada svedkov, prípadne občanov, ktorí boli touto udalosťou ohrození, aby kontaktovali políciu na bezplatnom čísle 158, osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení alebo prostredníctvom správy na sociálnej sieti.

Pridaj komentár