Dátum: 2. apríla 2022 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Strašiak Bratislavy – Výťahy pri zástavke na moste Apollo

Na tento hrôzostrašný stav nás upozornil náš čitateľ, za čo mu ďakujeme, a nielen že informoval náš časopis ale dotazoval sa magistrátu čo stým mienia robiť. Odpoveď vás zrazí na kolená.

Rozbité výťahy na Most Apollo nie sú len estetický problém. Sú jedinou bezbariérovou prístupovou cestou k autobusovým zastávkam na moste, ako i k chodníku do Petržalky. Pre nefunkčnosť výťahov sa invalidi, vozičkári či rodičia s kočíkmi majú vážny problém dostať na most či zísť z neho na Pribinovu ulicu. Dá sa to povedať aj tak, že zastávky na Moste Apollo v praxi nemôžu využívať. 

Ešte v októbri 2020 sa mesto vyjadrilo k tomuto problému tak, že problémom je vandalizmus a že ani kamery nepomôžu, lebo kým prídu mestskí policajti, vandali sú preč. Mesto zvažovalo aj umiestnenie voľnočasových aktivít do tejto oblasti, ktoré by mohlo zabezpečiť sociálnu kontrolu, no vraj to brzdí skutočnosť, že pozemky patria firme METRO Bratislava, a.s. – ide pritom o spoločnosť, ktorej 66-percentným akcionárom je hlavné mesto. 

V apríli 2021 sa mesto k problému vyjadrilo zatiaľ poslednýkrát – v stručnom stanovisku uviedlo, že výťahy plánuje sprevádzkovať po dostavbe Eurovey 2. Vyše desaťročie nefunkčné a zdevastované výťahy, pre ktoré sa invalidi nemajú ako dostať na zastávku autobusov, teda musia čakať na dokončenie súkromného projektu od developera, ktoré sa očakáva niekedy v roku 2023. 

Zdroj: Mgr. Jakub Lipták – iniciatíva Ľudská mierka 

Pridaj komentár