Dátum: 27. apríla 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Mestská polícia kontrolovala ľudí bez domova v schátranom hoteli na Zlatých pieskoch

Nakoľko objekt bývalého hotela Flóra budú búrať, ľudia bez domova sa v ňom už nemôžu ďalej zdržiavať.

Poskytnutie pomoci ľuďom bez domova a kontrola ich zdravotného stavu boli ciele preventívno-bezpečnostnej akcie v schátranej budove bývalého hotela Flóra na Zlatých pieskoch 21. apríla. Zapojili sa do nej Mestská polícia (MsP) Bratislava spolu so štátnou políciou, mestským terénnym tímom a sociálnou kuratelou. Ako informovala hovorkyňa MsP Barbora Krajčovičová, cieľom akcie bolo spojiť sa s ľuďmi bez domova, ktorí v objekte žijú. „Počas akcie sme chceli tiež preveriť, či sa v objekte nenachádzajú maloleté osoby,“ uviedla hovorkyňa.

Zdroj foto: msp.bratislava.sk


Viac fotografií a informácií nájdete na msp.bratislava.sk


Nakoľko objekt na Zlatých pieskoch budú v najbližšej dobe búrať, je podľa MsP nutné pomôcť ľuďom, ktorí v ňom bývajú a poskytnúť im alternatívne možnosti na prespanie. Hotel patrí pod Správu telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) a od roku 2016 nie je z dôvodu jeho technického stavu v prevádzke. „Počas šiestich rokov si v tomto objekte našlo útočisko viacero ľudí bez domova. Tí sa však už v ňom ďalej nemôžu zdržiavať, nakoľko je naplánované jeho úplné zbúranie,“ zdôraznila Krajčovičová.

Na preventívno-bezpečnostnej akcii sa zúčastnilo 17 príslušníkov Útvaru zásahovej jednotky a kynológie aj so služobnými psami. „V čase našej kontroly sa v schátranej budove nachádzalo 20 ľudí bez domova, z toho dve tehotné ženy,“ uviedla hovorkyňa. Ako dodala, mestskí policajti s nimi riešili ďalšie možnosti ubytovania, nakoľko zotrvanie v aktuálnych priestoroch by mohlo ohroziť ich životy a zdravie. „V súčasnosti je už budova prázdna a zabezpečená technickými zábranami. Navyše je celý areál nonstop strážený pracovníkmi súkromno-bezpečnostnej služby,“ uzavrela Krajčovičová.

Krátko pred koncom minulého roka príslušníci Útvaru zásahovej jednotky a kynológie v spolupráci s Policajným zborom zorganizovali podobnú preventívno-bezpečnostnú aktivitu, v rámci ktorej poskytovali sociálnym pracovníkom asistenciu pri bezpečnom prístupe k ľuďom bez domova, ktorí sa dlhodobo zdržiavali v priestoroch bývalej pošty v Dúbravke.


Pridaj komentár