Dátum: 18. decembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Pozrite si ako vyzerajú nové autobusy MHD

Nové autobusy nahradia najstaršie vozidlá, ktoré má DPB v prevádzke, a budú premávať na viacerých linkách.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) dnes predstavil nové kĺbové autobusy, ktoré v najbližších týždňoch nasadí do ulíc. „Ukončili sme cyklus, ktorý sme začali v auguste 2019, keď bolo vyhlásené verejné obstarávanie na nákup 70 kĺbových autobusov. Prvá skupina prišla dnes z Turecka, a sú to 18-metrové autobusy, ktoré budú čoskoro nasadené do prevádzky,“ uviedol na dnešnom brífingu primátor Bratislavy Matúš Vallo. Nové autobusy nahradia najstaršie vozidlá, ktoré má DPB v prevádzke, a budú premávať na viacerých linkách. „Na každom autobuse mesto ušetrilo oproti poslednému nákupu kĺbových autobusov viac ako 70-tisíc eur, čo spolu predstavuje takmer 5 mil. eur,“ dodal Vallo.

Dnes dorazilo do Bratislavy prvých osem z celkového počtu 70 kĺbových autobusov. Nové autobusy ponúkajú cestujúcim moderný interiér so sedadlami v hygienickom koženkovom prevedení, sú v nich miesta pre invalidov, cestujúcich so zníženou pohyblivosťou, pre detský kočík alebo bicykel. „Vo vnútri je informačný systém, ktorý znázorňuje informácie nielen o ďalších zastávkach, ale aj o možnostiach prestupov na jednotlivých prestupných bodoch. Štandardom je kamerový systém a kvalitná klimatizácia,“ poznamenal primátor. Ako dodal, celý proces modernizácie bratislavskej MHD spomalila pandémia. „Nové prostriedky MHD sú dôležitou cestou k tomu, aby ľudia používali vo väčšej miere MHD,“ doplnil.

Predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský hovorí o novej ére MHD. „Po tom ako sme nasadili nové letiskové autobusy, začali sme obstarávať rôzne druhy pohonov a druhy vozidiel do MHD, a spustili sme program na rekonštrukciu a obnovu zastávok MHD, ideme zvyšovať komfort nielen našim cestujúcim, ale aj našim vodičom prostredníctvom týchto nových autobusov,“ uviedol Rybanský. Ako dodal, sú to moderné nízkopodlažné autobusy s výkonnou klimatizáciou a so všetkými modernými technológiami, ako sú online prestupy v reálnom čase, kamerový systém či usb nabíjačky. Rybanský avizoval, že ušetrené prostriedky v rámci verejného obstarávanie vo výške takmer 5 mil. eur reinvestoval DPB postupne do pracovného prostredia svojich zamestnancov.


Pridaj komentár