Dátum: 18. decembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Metropolitný inštitút obnovil v mestských lesoch turistický areál Malý Slavín

Rekonštrukcia Malého Slavína sa začala v polovici tohto roka a celkové náklady dosiahli 102 971 eur s DPH.

Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) obnovil v mestských lesoch turistický areál Malý Slavín medzi Račou a Záhorskou Bystricou. „Pribudla tu konštrukcia nenápadných tenkých, ale pevných stĺpov, drevené prestrešenie so spádovaním dažďovej vody a veľkorysejší priestor na sedenie,“ uviedla Annamária Ondrejková z MIB. Rekonštrukcia Malého Slavína sa začala v polovici tohto roka a celkové náklady dosiahli 102 971 eur s DPH. Ide o jeden z projektov programu Živé miesta a spolupracovali na ňom MIB, hlavné mesto, mestské lesy v Bratislave a mestská časť Záhorská Bystrica.

Pôvodný priestor Malého Slavína bol v zlom technickom stave a musel sa pravidelne opravovať. „Tmavé altánky a poškodené ohniská sa zmenili na presvetlené miesto s atraktívnym výhľadom na les a príjemnou atmosférou. Obnovil sa aj pamätník, studnička a športovo-rekreačné plochy, kde návštevníci opekajú či hrajú futbal,“ vysvetlila Ondrejková s tým, že úlohou architektov bolo navrhnúť turistickú zastávku s rešpektom k okolitej prírode. „Posledné úpravy zelených plôch sa urobia hneď, ako to počasie dovolí. Momentálne je terén príliš mokrý po minulotýždňovom výdatnom snežení,“ dodala.

Rozpracované sú aj ďalšie projekty v lesoparku. Na jar budúceho roka dokončia prerábku muničných skladov na Peknej ceste, kde obnovujú aj pôvodnú horáreň. Zároveň sa na jar začnú prvé práce na obnove bufetu na Partizánskej lúke a v lete plánujú revitalizáciu verejných priestorov na Kamzíku.


Pridaj komentár