Dátum: 26. marca 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
POZOR! Bonusová parkovacia karta bude počas víkendov platná aj centre mesta

Bonusová parkovacia karta PAAS v Bratislave bude od 6. apríla počas víkendov platná aj v zóne SM0, ktorá ohraničuje centrum mesta. Ako informuje hovorca magistrátu Peter Bubla, znamená to, že obyvatelia Bratislavy budú môcť parkovať s bonusovou kartou v sobotu a v nedeľu v zóne SM0 prvé dve hodiny bez ďalších poplatkov.

V zóne SM0 pôvodne vzhľadom na vyšší nápor zaviedli reguláciu parkovania aj cez víkend, i keď so zľavnenou tarifou. „Zároveň si však uvedomujeme, že centrum mesta je aj významným miestom stretávania sa a rôznorodých spoločenských a kultúrnych podujatí,“ poznamenal hovorca. Ako dodal, na základe toho pristúpili k zmene pravidiel používania bonusovej parkovacej karty s cieľom zjednodušiť dostupnosť centra všetkým obyvateľom na krátkodobé parkovanie a zároveň nezhoršiť situáciu pre rezidentov.

Táto zmena by podľa mesta nemala mať negatívny dopad na rezidentov zóny, nakoľko dlhodobé parkovanie ostáva aj naďalej spoplatnené aj cez víkend. „Možnosť využitia bonusovej karty v zóne SM0 cez víkend, naopak, prinesie benefit aj rezidentom zóny, a to v podobe nižšieho čerpania návštevných hodín z návštevníckej karty,“ skonštatoval Bubla. Návštevy rezidentov budú môcť parkovať prvé dve hodiny zadarmo a až následne čerpať voľné hodiny z návštevníckej karty. Aj túto zmenu pravidiel v SM0 bude mesto sledovať a vyhodnocovať.

O bonusovú parkovaciu kartu PAAS je možné požiadať na webe paas.sk. Túto kartu môžu získať obyvatelia s trvalým pobytom kdekoľvek v Bratislave za sumu 10 eur na rok. „Následne pri kúpe parkovacieho lístka v PAAS zóne, po zadaní EČV, na ktoré je vydaná bonusová karta, aplikácie a parkomaty automaticky odčítavajú čas najskôr z bonusovej parkovacej karty. Za prvé dve hodiny parkovania v daný deň teda neplatíte,“ uzavrel hovorca.


Pridaj komentár