Dátum: 27. novembra 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Policajti prekazili vlámanie lupiča do škôlky v Ružinove

Policajti prekazili vlámanie lupiča do škôlky v bratislavskom Ružinove. Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, v noci z piatka 24. novembra na sobotu vyslali hliadku na základe oznámenia do materskej školy na Stálicovej ulici. Tam zadržali 46-ročného muža, ktorého eskortovali na policajné oddelenie. Poverený policajti vzniesol obvinenie z trestného činu krádeže v štádiu pokusu Štefanovi D. z Bratislavy.

Obvinený rozbil sklenenú výplň na vstupných dverách do škôlky a vnikol do vnútra, kde chcel ukradnúť krabicu s reproduktorom. JBL. Počas krádeže ho však vyrušila policajná hliadka, ktorá ho pri úteku zadržala. Poškodením viacerých sklenených dverí v materskej škole spôsobil obvinený škodu v celkovej výške približne 250 eur. Policajti neskôr zistili, že muž bol v posledných 24 mesiacoch odsúdený za trestný čin krádeže, a tiež bol postihnutý za priestupok proti majetku.

Vec realizujú v takzvanom superrýchlom konaní. V prípade preukázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.


Pridaj komentár