Dátum: 16. novembra 2021 Autor: Katarína Hanzelová Komentáre: 1
Pocta Alexandrovi Dubčekovi

Poetické štúdio, ktoré už 15 rokov pracuje pod vedením svojho zakladateľa Juraja Sarvaša, si v týchto pripomenulo sté výročie narodenia veľkého slovenského, ale aj európskeho štátnika Alexandra Dubčeka.

foto: Ramon Leško

Pri tejto príležitosti pripravilo štúdio literárno hudobnú kompozíciu, ktorej témou bol život, ale predovšetkým posolstvo, ktoré nám táto osobnosť zanechala.

V umeleckom pásme, scenár ktorého napísal Juraj Sarvaš sa divákom okrem autora diela predstavili aj Mária Schlosserová, Jozef Šimonovič, Dušan Jarjabek  a klaviristka Anikó Patkoló.

V hľadisko sedelo niekoľko desiatok divákov, medzi nimi aj starostka rodnej obce Alexandra Dubčeka  Uhrovca , Zuzana Máčeková, ktorá na záver poďakovala  tvorcom tejto spomienkovej akcie.

foto: Ramon Leško

Pozvanie sme prijali aj my. Riaditeľka vydavateľstva STAR production Mária Reháková zablahoželala autorovi, ako aj účinkujúcim a vyjadrila dôležitosť pripomínať si takéto osobnosti, ktoré vytvárali našu históriu.


Richard Vrablec
Poetického večera s Jurajom Sarvášom, ktorý pripravil pri príležitosti 100 výročia narodenia Alexandra Dubčeka som sa zúčastnil z jednoduchého dôvodu. Obdivujem jeho ľudskosť, eleganciu, múdrosť a nekonečné džentlmenstvo. Nedávno oslávil 72 výročie svojich 18 tich narodenín, čo je 90 rokov. Prečo hovorím o 72 výročí jeho 18 tich narodenín? Lebo mam pocit, že v ňom stále žije energia osemnásť ročného mladíka. A druhy dôvod mojej účasti na tejto akcii je ten, že Alexandra Dubčeka som poznal osobne a svojim osobným príkladom mi ukázal, že milovať ľudí a mat čisté svedomie je základ šťastného života. Oboch pánov si veľmi vážim a som šťastný, že ma mohli v mojej mladosti formovať.


1 people reacted on this

Pridaj komentár