Dátum: 3. augusta 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Petržalskú plaváreň sa chystajú po zmene konateľa a úpravách opäť otvoriť

Petržalská plaváreň je od 12. júla dočasne zatvorená z dôvodu rozhodnutia jej bývalého konateľa.

Plaváreň v bratislavskej Petržalke sa chystajú po zmene konateľa a malých úpravách opäť otvoriť v sobotu 6. augusta. Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, rozhodujúcim je povolenie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva o kvalite vody v bazénoch na základe vzoriek, ktoré tento týždeň odobral. Petržalská plaváreň je od 12. júla dočasne zatvorená z dôvodu rozhodnutia jej bývalého konateľa.

Nové vedenie plavárne v spolupráci s oddelením správy verejných priestranstiev Miestneho úradu Petržalka využilo obdobie nútenej odstávky na komplexný audit a nevyhnutnú údržbu. „Podľa dostupnej dokumentácie a informácií od zamestnancov nebola povinná a pravidelná revízia elektrických rozvodov v plavárni vykonaná minimálne štyri roky,“ konštatuje samospráva s tým, že takmer všetky núdzové svetlá a približne polovica bežných svietidiel v objekte boli nefunkčné.

Mestská časť upozornila aj na to, že detský bazén prepúšťal vodu niekoľko mesiacov. „Nosná konštrukcia budovy, stĺpy a zábradlia, pitné fontány a ďalšie kovové prvky boli z dôvodu zanedbanej vzduchotechniky a odkladaniu bežnej starostlivosti zhrdzavené. Prieduchy vzduchotechniky nad bazénmi neboli od otvorenia plavárne nikdy čistené,“ vymenúva samospráva ďalšie nedostatky. Okrem toho bola poškodená sanita a vybavenie na toaletách a v sprchách a vzhľadom na stav vzduchotechniky mali viaceré steny opadanú omietku, boli zvlhnuté alebo s náznakmi plesne.

Vybavenie pôvodnej kuchyne za niekoľko desiatok tisíc eur, ktoré sa počas existencie plavárne využilo len po dobu niekoľkých mesiacov, bolo podľa samosprávy kompletne zničené hrdzou a vlhkosťou. Zamestnanci miestneho úradu väčšinu nedostatkov napravili. „Priestory kuchyne by sme v dohľadnej dobe radi opäť sprístupnili návštevníkom,“ konštatuje mestská časť s tým, že nevyhnutných prác na budove verejnej plavárne otvorenej pred približne šiestimi rokmi je ešte stále dosť. „Aktuálne pod dozorom nového vedenia plavárne a starostu Jána Hrčku stále prebieha aj interný personálny a finančný audit plavárne,“ uzatvára samospráva.

Zdroj foto: facebook.com/bratislavapetrzalka

Pridaj komentár