Dátum: 19. júna 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Nadrogovaný vodič zaútočil na policajtov, skončil v cele

Nadrogovaný vodič v Bratislave zaútočil na policajtov, skončil v cele. Vyšetrovateľ vzniesol 23-ročnému Andriiovi P. z Ukrajiny obvinenie zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi, prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečinu útoku na verejného činiteľa. Informovala o tom bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková.

Policajti druhého bratislavského okresu v pondelok 17. júna v nočných hodinách zastavili na Martinčekovej ulici v vozidlo Mazda. V rámci bežnej kontroly podrobili vodiča orientačnému testu na zistenie prítomnosti návykových látok v organizme. Ten skončil s pozitívnym výsledkom na metamfetamín, amfetamín a kokaín. Policajti vodiča informovali o potrebe vykonania lekárskeho toxikologického vyšetrenie. Ten však vodič odmietol a následne fyzicky napadol jedného z policajtov.

Vodič zároveň vyhodil z auta čierne puzdro s igelitovými vreckami, v ktorých sa nachádzal sušený rastlinný materiál. Policajti agresívneho muža spacifikovali a spútali. Počas zákroku mu z vrecka vypadla plechová nádoba, z ktorej sa vysypala biela kryštalická látka. Spolujazdec sa dal zatiaľ na útek, dolapil ho však druhý policajt. Oboch mužov zadržali a predviedli na policajné oddelenie.

Kriminalistickou expertízou zistili v sušenej rastline prítomnosť látky THC, ktorej množstvo zodpovedalo minimálne 41 bežným dávkam drogy. Biela kryštalická látka z plechového puzdra obsahovala 18 bežných jednotlivých dávok kokaínu. Obvineného umiestnili do cely policajného zaistenia a spracujú podnet na jeho väzobné stíhanie.


Pridaj komentár