Dátum: 19. marca 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Na Račianskej ulici sa dnes začína veľká oprava

Dnešným dňom, 19. marca 2024, začína oprava Račianskej ulice od železničnej stanice Vinohrady až po Legerského, a to v oboch smeroch.

Nízkohlučný asfalt ale aj oprava inžinierskych sietí

Bratislavských šoférov čaká ťažká skúška nervov. Na jednej z najvyťaženejších dopravných radiál dnes začína rozsiahla oprava. Nebude to však len výmena asfaltu. Počas opravy bude odfrézovaný asfalt, odstráni sa pôvodná dlažba a položí sa výstuž na zosilnenie podkladových vrstiev. Súčasťou opravy bude aj výšková úprava vývodov inžinierskych sietí a výmena vpustov. Mesto sľubuje, že kvalita cesty bude po oprave omnoho vyššia a nový asfalt bude nízkohlučný.

Oprava bude prebiehať po menších úsekoch a vždy bude zabratý len jeden jazdný pruh. Ak všetko pôjde ako má, do leta by mal byť obnovený úsek od železničnej stanice Vinohrady po Pioniersku. Doprava bude usmernená dopravným značením. Mesto prosí občanov za opatrnosť a trpezlivosť. Tí sa však na sociálnych sieťach vyjadrujú dosť kriticky. Sťažujú sa, že v rámci opravy cesty nebudú opravené chodníky či nepribudne cyklotrasa, ktorá tu chýba. Toto však momentálne nie je na programe. Rovnako tak sa modernizácie nedočká ani električková radiála.

Zdroj: Facebook

Pridaj komentár