Dátum: 20. marca 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Oslávte jar ako kedysi. Susedskou brigádou

Dnes, 20. marca 2024, je prvý jarný deň. Nastáva jarná rovnodennosť, čiže deň je rovnako dlhý ako noc. A s príchodom jari prichádza aj jarné upratovanie. Zažite ho ako kedysi. Pri susedskej brigáde.

Čistejšie okolie ale aj utuženie vzťahov

Pamätáte sa ešte na časy, kedy jarné susedské brigády boli samozrejmosťou? Pred každým panelákom sa na jar tmolili desiatky ľudí, ktorí si skrášľovali svoje okolie. Hrabali, kopali, zametali a zbierali odpad. Výsledkom bolo nielen čistejšie okolie ale aj utuženie susedských vzťahov. Bola to krásna tradícia, ktorá sa časom akosi vytratila. Iniciatíva Upracme Slovensko však nabáda obyvateľov, aby sa ďalej individuálne alebo kolektívne zapojili do jarného upratovania.

Zapojte sa kedykoľvek od 21. marca do 22. apríla 2024 do jarného upratovania a odbremeňte svoje okolie od odpadkov. Ak hľadáte inšpiráciu, ktoré miesto by bolo vhodné vyčistiť, skúste použiť aplikáciu TrashOut. Prekonajme minuloročný rekord, kedy sa do jarného upratovania zapojilo viac než 23 000 ľudí. Viac informácií o možnosti zapojenia nájdete TU.

Pridaj komentár