Dátum: 18. marca 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Trnava zvíťazila na Tehelnom poli, Slovan Bratislava prvýkrát v sezóne v lige doma neskóroval

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 2. kola nadstavbovej časti skupiny o titul v najvyššej slovenskej súťaži 2023/2024 na ihrisku majstrovského ŠK Slovan Bratislava 2:0.

„Andeli“ odplatili súperovi identickú prehru z Tehelného poľa spred dvoch týždňov a po výsledkovo slabšom začiatku jarnej časti sa po nedeľňajšom triumfe vyšvihli už na 2. miesto v tabuľke. V nej však zaostávajú za vedúcim Slovanom o priepastných 15 bodov.

„Všetci sme mali v hlavách, že derby sme dlho v lige nezvládli. Mali sme rôzne taktiky a všelijako sme sa chystali, tak teraz sme to chceli zmeniť. Nemali sme žiadnu analýzu, až dnes sme si povedali, ako budeme hrať. Paradoxne, dnes sme vyhrali a Slovan nedal prvý raz ani gól. Chceli sme Slovan nechať hrať, my sme hrali v bloku a čakali sme na svoje šance. Jednu sme v prvom polčase využili, v tom druhom Michal Ďuriš pridal druhý gól a nakoniec sme vyhrali,“ povedal podľa webu Spartaka tréner Trnavčanov Michal Gašparík ml.

Jeho náprotivok Vladimír Weiss st. po stretnutí zagratuloval hosťom k víťazstvu a podotkol, že treba vedieť aj prehrať. „Zdolali sme sa v podstate sami svojimi chybami. Vpredu sme neboli takí efektívni ako vieme byť, prvýkrát v sezóne sme v lige doma neskórovali. Vieme, že máme aktuálne nedostatok ofenzívnych hráčov. Vpredu sme nemali toľko možností, no nastúpili sme v dobrej zostave. Po prehre nemôžem hovoriť o spokojnosti, no v kabíne som ani nezvyšoval hlas, nemal som na čo. Mužstvo vydalo sily, ktoré malo, no kvalita, ktorú sme dnes mali, na Spartak nestačila,“ vyhlásil Weiss. Jeho mužstvo zaznamenalo v tejto ligovej sezóne iba druhý zápas s nulou v kolónke strelených gólov. Prvýkrát to bolo v úvodnom kole pri bezgólovej remíze na trávniku FC Košice.

Niekdajší lodivod slovenskej reprezentácie nemal k dispozícii stopéra Gurama Kašiu ani defenzívneho záložníka Džabu Kankavu. Oboch skôr uvoľnil pre potreby gruzínskej reprezentácie, na ktorú čaká už o niekoľko dní baráž o postup na tohtoročné majstrovstvá Európy v Nemecku. Gruzíncov v semifinále baráže čaká výber Luxemburska a v prípade postupu do finále lepší z dvojice Grécko – Kazachstan. „Uvoľnil som Gurama Kašiu i Džabu Kankavu, oboch čaká prakticky zápas kariéry. Vyšiel som v ústrety im i gruzínskemu zväzu, ktorý ma o to požiadal, a kde som dlhodobo pôsobil,“ skonštatoval Weiss.

Pridaj komentár