Dátum: 18. marca 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Hlavná stanica a Kamenné námestie sú podľa Bratislavčanov hanbou mesta

V období od 20 do 25. septembra 2023 prebehol prieskum agentúry Mnforce na vzorke 500 Bratislavčanov. Jeho cieľom bolo zistiť, na čo sú v Bratislave najviac a najmenej hrdí. Prečítajte si, ako to dopadlo.

Na čo sme hrdí a na čo nie

Na otázku, na čo sú Bratislavčania najmenej hrdí až 88 percent respondentov označilo hlavnú železničnú stanicu a 54 percent označilo Kamenné námestie s budovou OD Prior a bývalý hotel Kyjev. Zároveň tiež prieskum ukázal, že obyvatelia Bratislavy majú záujem na obnove Kamenného námestia. Najčastejšie uviedli, že by sa mal tento priestor zmodernizovať, aby zodpovedal centru hlavného mesta v 21. storočí a stal sa centrom stretávania sa a kultúry s dostatkom zelene.

bývalý hotel Kyjev
Foto: SITA

Naopak najviac hrdí sú Bratislavčania na Bratislavský hrad, ktorý označilo až 94 percent respondentov, 92 percent respondentov označilo Hviezdoslavovo námestie s budovou SND a na treťom mieste s 82 percentami sa umiestnilo Hodžovo námestie s budovou Prezidentského paláca.

Rekonštrukcia hlavnej stanice v nedohľadne

O tom, že železničná hlavná stanica potrebuje rozsiahlu rekonštrukciu sa hovorí už dlho. Veľa ľudí ju dokonca označuje za najväčší problém Bratislavy. Stanica nemá dostatočnú kapacitu a ani navonok nepôsobí veľmi esteticky. Nakoľko je vstupnou bránou aj pre množstvo turistov, je na mieste s tým niečo konečne urobiť. Nie je to však také jednoduché. V súčasnosti sa pripravuje realizácia štúdie, ktorá má zadefinovať možnosti prestavby stanice a jej okolia. Podľa pôvodných odhadov už mala byť ukončená jej prvá etapa. Je teda možné, že definitívne jasné, ako sa bude toto územie vyvíjať, bude známe až v roku 2026.

Pridaj komentár