Dátum: 30. novembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Na križovatke Prievoz otvoria poslednú vetvu z R7 na Prístavný most v smere do Petržalky

Kontrola pred spustením vetvy je plánovaná v utorok a ak dopadne dobre, tak v ten istý deň alebo v stredu by mala byť otvorená. Potvrdila to spoločnosť D4R7 Construction.

Na mimoúrovňovej križovatke Prievoz v Bratislave budú otvárať poslednú vetvu zo smeru od rýchlostnej cesty R7 na diaľničný Prístavný most na D1 v smere do mestskej časti Petržalka. „V utorok je plánovaná kontrola pred spustením a keď pôjde všetko dobre, tak zajtra alebo v stredu by mala byť otvorená,“ potvrdila v pondelok pre agentúru SITA plánované otvorenie vetvy spoločnosť D4R7 Construction, s.r.o., hlavný zhotoviteľ úsekov D4 a R7 v hlavnom meste a okolí v rámci projektu verejno-súkromného partnerstva (PPP). Spoločnosť verí, že s kontrolou nebudú problémy.

O plánovanom otvorení poslednej vetvy na tzv. rondeli v Bratislave, teda z R7 na Prístavný most v smere do Petržalky, koncom novembra predbežne informoval minulý týždeň aj minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina). „Ak koncesionárovi pôjde všetko tak, ako má, nie je to totiž úplne v našej kompetencii, informácia, ktorú mám, je 30. november,“ povedal o predbežnom termíne otvorenia vetvy Doležal v poslednom živom prenose na sociálnej sieti.

Výstavba úsekov diaľnice D4 Bratislava, Jarovce – Bratislava, východ – Rača v dĺžke 27 kilometrov a rýchlostnej cesty R7 Bratislava, Nivy – Šamorín, západ – Holice v dĺžke 32 kilometrov v rámci projektu PPP trvala od roku 2016. Súčasťou D4 je trojkilometrové súmostie ponad Dunajom s hlavným Lužným mostom. D4 a R7 sú prepojené v križovatke Bratislava, juh, v križovatke Bratislava, Jarovce je D4 napojená na diaľnicu D2. Prevádzku, údržbu a opravy úsekov D4 a R7 v celkovej dĺžke takmer 60 kilometrov bude tridsať rokov zabezpečovať koncesionár projektu Zero Bypass Limited na čele so španielskou spoločnosťou Cintra.

Pridaj komentár