Dátum: 30. novembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Petržalka začala s preventívnymi kontrolami parkovania v lokalite Dvory 4

Z celkom 2 300 kontrolovaných vozidiel na Dvoroch 4 neparkovalo v súlade s pravidlami viac ako 340.

Bratislavská Petržalka začala s preventívnymi kontrolami dodržiavania parkovacej politiky v lokalite Dvory 4. Ako uviedla mestská časť na sociálnej sieti, pokutu od magistrátu Bratislavy riskuje viac ako 340 nerezidentov. „V Petržalke chceme našich obyvateľov aj návštevníkov Dvorov 4 včas pripraviť na chystané veľké zmeny v parkovaní, ktoré by od 10. januára 2022 mali začať platiť v rámci celomestského parkovacieho systému (PAAS),“ vysvetľuje mestská časť. Od nedele 28. novembra si tak môžu motoristi z tejto lokality porušujúci pravidlá za stieračmi nájsť upozornenia, zatiaľ bez vyrubenia pokuty.

Od stredy 1. decembra už môže hlavné mesto aj mestská polícia priestupky nahlásené mestskou časťou začať riešiť aj v zmysle inštitútu objektívnej zodpovednosti. „Za opakované porušenie pravidiel podľa už teraz platného dopravného značenia zóny tak hrozí majiteľom takýchto vozidiel sankcia do 78 eur či odťah,“ upozorňuje Petržalka. „Z celkom 2 300 kontrolovaných vozidiel na Dvoroch 4 neparkovalo v súlade s pravidlami viac ako 340 z nich. Aj to je ukážka, prečo vykonávame kontroly v predstihu už teraz. Obyvatelia si musia na nové pravidlá zvyknúť a čím skôr sa tak stane, tým lepšie pre nich,” vysvetlil Ivan Lučenič z referátu mobility mestskej časti.

Podľa starostu Petržalky Jána Hrčku nie je cieľom preventívnych kontrol trestať Petržalčanov a ich návštevníkov. „Práve naopak, naše kontroly majú pomôcť najmä im samotným s čo najlepším a najrýchlejším porozumením všetkých zmien z dielne hlavného mesta,“ uzavrel starosta Petržalky.

Pridaj komentár