Dátum: 30. januára 2024 Autor: SITA Komentáre: 3
MHD

Výstavba predĺženia električkovej trate do bratislavskej Petržalky mala byť podľa posledných informácií magistrátu z konca minulého roka ukončená v septembri 2024.

Aktuálne mesto neuvádza termín predpokladaného ukončenia stavby. „Naďalej platí, že robíme všetko preto, aby projekt predĺženia električkovej trate v Petržalke bol hotový čo najskôr,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Opätovné spustenie Jantárovej cesty a križovatiek Betliarska a Lietavská podľa neho závisí od viacerých premenných, najmä však od priaznivých klimatických podmienok. „Zhotoviteľ robí všetko pre to, aby bola premávka v tomto úseku obnovená čím skôr, predpokladáme termín marec 2024,“ spresnil hovorca. Čo sa týka prác na združenom moste na Rusovskej ceste, realizujú mostnú výstuž a debnenie CETRIS doskami, v úseku Romanova – Bosákova robia výkopové práce pre budúcu oddelenú cyklotrasu.

„V časti trate medzi Pajštúnskou a Šintavskou prebieha ukladanie antivibračnej rohože a armovacej výstuže, pri zlepšení počasia budeme pokračovať s upevňovaním a betónovaním koľajníc,“ poznamenal Bubla. Na konci trate, v časti Janíkov dvor, realizujú vodovodnú a kanalizačnú prípojku do meniarne Panónska, kompletáže elektroinštalácií a osvetlenia do oboch meniarní aj budovy zázemia pre vodičov. „Na hale dennej kontroly a ošetrenia realizujeme opláštenie oceľovej konštrukcie a ležaté rozvody kanalizácie,“ doplnil. Realizujú tiež rezanie stien pod mostom Panónska.

3 People reacted on this

  1. Je to bieda a hanba – najmä pre mesto.
    Ako pristúpi mesto k nesplneniu míľnikov? Kedy si mesto začne nárokovať pokuty z omeškania?

Pridaj komentár