Dátum: 29. januára 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Opitý vodič poškodil viacero zaparkovaných vozidiel

Za úmyselný prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinila polícia 25-ročného Aleksandra P. z Bratislavy.

Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, obvinený v sobotu 27. januára o 01:53 viedol motorové vozidlo značky Škoda po Podunajskej ulici v smere na Estónsku ulicu. Tam narazil do zaparkovaného vozidla Peugeot, následne do ďalšieho vozidla Škoda, ktoré sa odrazilo do iného zaparkovaného vozidla VolksWagen a toto sa odrazilo do vozidla Mercedes-Benz. Aleksandr napriek tomu pokračoval v jazde a narazil do zaparkovaného vozidla Škoda, ktoré sa odrazilo do ďalšieho vozidla Mercedes-Benz.

Opitý vodič poškodil viacero zaparkovaných vozidiel

„Po jazde plnej nárazov zostal s vozidlom stáť v strede vozovky na Podunajskej ulici. Konanie vodiča si všimla okoloidúca hliadka dopravnej polície, ktorá vodiča na mieste podrobila dychovej skúške. Vykonanou dychovou skúškou bola vodičovi nameraná hodnota 2,38 promile,“ popísala hovorkyňa s tým, že muža hliadka obmedzila na osobnej slobode a eskortovala na príslušné policajné oddelenie, kde ho umiestili do cely policajného zaistenia.

Celková výška škody na vozidlách bola doposiaľ vyčíslená na 6 500 eur. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí 25-ročnému Aleksandrovi P. trest odňatia slobody až na dva roky.


Pridaj komentár