Dátum: 10. júla 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Dopravný podnik bude od pondelka mapovať a počítať cestujúcich MHD

Dopravný podnik Bratislava (DPB) organizuje od pondelka 10. júla do 28. júla lokálny prieskum zameraný na autonómne počítanie cestujúcich.

Ako informuje DPB na sociálnej sieti, monitorovať budú linky mestskej hromadnej dopravy (MHD) s číslami 26, 68, 83, 84 a 92. „Chceme zistiť, na ktorej zastávke nastupujete, kde najčastejšie prestupujete a ktorými spojmi sa potrebuje počas dňa prepraviť najviac z vás,“ uvádza dopravca.

Ako dodáva, potreba nových dát je spôsobená najmä tým, že Bratislava sa neustále rozvíja. „Pribúdajú nové lokality, obchodné a business centrá, tým pádom sa menia aj prepravné prúdy a trasy, ktorými najčastejšie cestujete,“ vysvetľuje DPB. „Pravidelne od vás dostávame množstvo podnetov na úpravu trás niektorých liniek či žiadosti o pridanie spojov. Súčasné linky preto potrebujeme prispôsobovať reálnemu počtu cestujúcich,“ doplnil dopravný podnik.

Získavanie dát sa uskutoční bez toho, aby si cestujúci čokoľvek zásadné všimli. Na daných linkách sa však môže objaviť iný autobus ako v bežný deň. Pôjde o autobus, ktorý je vybavený systémom automatického počítania cestujúcich. „Majú ho všetky nové vozidlá, ktoré sa nám v posledných rokoch podarilo zakúpiť,“ spresnil DPB s tým, že tieto vozidlá majú nad dverami špeciálne senzory, ktoré cestujúcich počítajú automaticky a dáta zbierajú do systémov.

Pridaj komentár