Dátum: 18. apríla 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Zvoľte si Osobnosť Petržalky 2024

Ocenenie Osobnosť Petržalky sa udeľuje už od roku 1998. Získať ho môžu osobnosti, ktoré prispeli k rozvoju tejto mestskej časti v rôznych oblastiach. Od vzniku ocenenia tento titul získalo už 145 laureátov.

Kto môže byť ocenený?

Cieľom tohto ocenenia je prejaviť vďaku a úctu tým, ktorí prispeli k šíreniu dobrého mena Petržalky, zlepšili spolunažívanie jej obyvateľov alebo skvalitnili ich život. K takýmto oceneným osobnostiam patria napríklad herec Stanislav Štepka, spisovateľ Daniel Hevier, riaditeľka Gymnázia A. Einsteina Drahomíra Kováříková, textár Kamil Peteraj, lekárka a univerzitná profesorka Daniela Ostatníková, ale aj olympijskí víťazi vo vodnom slalome bratia Peter a Pavol Hochschornerovci. Pre zosnulých sa udeľujú ocenenia in memoriam, o ktorých rozhoduje starosta mestskej časti. Tu boli ocenení napríklad líder skupiny Lojzo Marián Kochanský či bývalý starosta Petržalky Milan Ftáčnik.

Kategórie ocenení

Osobnosti Petržalky môžu získať ocenenie v piatich hlavných kategóriách:

  • Kultúra a rozvoj spoločenského života
  • Sociálna práca a ochrana života a zdravia
  • Šport a rozvoj aktívneho životného štýlu
  • Vzdelávanie a rozvoj kritického myslenia
  • Životné prostredie a ochrana prírody

Šiesta kategória je In memoriam a potom má verejnosť ešte možnosť rozhodnúť v online hlasovaní o kategórii Cena verejnosti a Junior osobnosť Petržalky.

Zdroj: Facebook

Návrhy na ocenenie Osobnosť Petržalky 2024 je možné podať do 31. mája 2024 prostredníctvom elektronického formulára alebo je možné vyplniť klasický formulár a priniesť osobne alebo zaslať poštou na adresu Miestneho úradu Petržalka. Online hlasovanie za Cenu verejnosti a Junior osobnosť Petržalky bude prebiehať od 10. júla do 31. augusta 2024 na www.osobnost.petrzalka.sk. Piati za prijaté nominácie a piati za prijaté hlasy budú odmenení oficiálnou pozvánkou pre dve osoby na slávnostné podujatie s odovzdávaním ocenení, ktoré sa uskutoční 20. septembra 2024.

Viac informácií nájdete TU.

Pridaj komentár