Dátum: 17. apríla 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 1
V Bratislave už čoskoro pribudne Olympijské námestie

Mestské zastupiteľstvo ešte koncom roka 2023 rozhodlo o tom, že na mape Bratislavy pribudnú nové ulice. Medzi nimi bolo aj Olympijské námestie. Prečítajte si, kde a v akej fáze sa toto námestie nachádza.

Kde nájdete Olympijské námestie?

Novovybudované námestie nájdete na Junáckej ulici v Novom meste na priestranstve pred sídlom Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV). Návrh na jeho vybudovanie podal samotný SOŠV, ktorý v liste adresovanom mestskej časti konštatuje, že snahou SOŠV je pozdvihnúť túto oblasť ďalším urbanistickým prvkom, ktorý by ešte silnejšie podporil prítomnosť športového života v tejto časti mesta. Tento návrh bol schválený a dnes už môžeme vidieť ako sa nové Olympijské námestie buduje. Po jeho dokončení má táto lokalita pripomínať olympizmus a šport. Parčík na námestí si zachová funkciu oddychového miesta ale zároveň sa bude využívať na zhromaždenia slovenských športových výprav.

Prvá etapa prác už bola ukončená. Vrámci nej boli vytvorené nové spevnené plochy, sedenie a tiež označenie námestia s olympijskými kruhmi. Zrealizovali sa aj elektroinštalačné práce, závlahové systémy a zdravotechnika. Druhá etapa ešte stále prebieha. Rekonštruuje sa fontána aj umelecké dielo od sochára Pavla Tótha. Práce by mali byť dokončené do začiatku olympijských hier v Paríži.

1 people reacted on this

Pridaj komentár