Dátum: 2. júna 2021 Autor: SITA Komentáre: 1
Zrážke dvoch dievčat v Devínskej Novej Vsi už nedokázal rušňovodič zabrániť

Jedno z dievčat nehodu neprežilo, druhé s ťažkými zraneniami previezli do nemocnice.

Tragickej nehode, pri ktorej v utorok 1. júna v bratislavskej Devínskej Novej Vsi zrazil vlak dve maloleté dievčatá, už rušňovodič nedokázal zabrániť. Ako informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, rušňovodič spozoroval pred železničnou stanicou v oblúku dve osoby ženského pohlavia, ktoré sa nachádzali v priechodovom priereze. „Okamžite použil zvukové výstražné znamenie, ako aj rýchlobrzdu. Napriek tomu zrážke s týmito osobami už nedokázal zabrániť,“ uviedla polícia.

Jedno z dievčat utrpelo podľa polície devastačné zranenia nezlučiteľné so životom. Druhé s ťažkými zraneniami previezli do nemocnice. „Rušňovodič bol na mieste podrobený dychovej skúške, ktorá požitie alkoholických nápojov vylúčila,“ konštatuje polícia s tým, že ďalšie okolnosti prípadu vyšetrujú. Poverený príslušník Odboru železničnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia v jednočinnom súbehu s prečinom ublíženia na zdraví.

Úprimnú sústrasť rodine nebohého dievčaťa a súčinnosť obom rodinám vyjadril aj starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír. „Dnešok je pre nás mimoriadne tragický a smutný. Jeden mladý život bojuje v nemocnici a, žiaľ, druhý vyhasol. Nič nevynahradí zmarený ľudský život a ťažko sa hľadajú slová pri takejto tragédii. Vyslovujem úprimnú sústrasť všetkým, ktorých táto nešťastná udalosť zasiahla. Naša mestská časť bude súčinná pri vyšetrení všetkých okolností tohto nešťastia a sme pripravení akokoľvek pomôcť rodinám obetí,“ uviedol v utorok večer na sociálnej sieti.

Aktualizované:

Po zrážke vlaku v Devínskej Novej Vsi podľahlo zraneniam aj druhé dievča

Tragická nehoda, pri ktorej vlak zrazil dve maloleté dievčatá, sa stala v utorok popoludní.

Po utorkovej zrážke vlaku v bratislavskej Devínskej Novej Vsi podľahlo zraneniam aj druhé dievča. Bratislavská krajská polícia o tom informuje v aktualizácii statusu na sociálnej sieti. „Jedna z maloletých osôb utrpela na mieste devastačné zranenia nezlučiteľné so životom. Druhá osoba bola s ťažkými zraneniami prevezená do nemocnice, kde rozsiahlym zraneniam dnes podľahla,“ uviedla polícia. Tragická nehoda, pri ktorej vlak zrazil dve maloleté dievčatá, sa stala v utorok 1. júna popoludní, nad obchodným domom v Devínskej Novej Vsi. Poverený príslušník Odboru železničnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia.

1 people reacted on this

Pridaj komentár