Dátum: 3. júna 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Oproti štadiónu ŠKP v Dúbravke má pribudnúť polyfunkčný objekt

Developer postaví 22 nadzemných objektov s dvoma až trinástimi nadzemnými podlažiami.

Oproti štadiónu ŠKP v bratislavskej Dúbravke má pribudnúť nový polyfunkčný objekt. Penta Real Estate (PRE) ako investor predložila tento týždeň dokumentáciu na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA) pre projekt s pracovným názvom Polyfunkčný súbor Medze v Dúbravke. „Zároveň pripravujeme podklady pre získanie územného rozhodnutia. Začiatok stavebných prác je naplánovaný v treťom kvartáli 2023, po získaní stavebného povolenia,“ uvádza v tlačovej správe PR Specialist spoločnosti Lenka Vargová. Lokalita sa nachádza v mestskej časti Dúbravka – Horné Krčace, v kopcovitom teréne, oproti štadiónu ŠKP Dúbravka. „Projekt prinesie do lokality spolu 520 bytových a 280 rekreačných ubytovacích jednotiek,“ konštatuje investor.

Zdroj: Pantograph

Víťazný návrh pochádza od architektonického ateliéru Pantograph. Developer postaví v rámci projektu 22 nadzemných objektov s dvoma až trinástimi nadzemnými podlažiami. Celková nadzemná podlahová plocha predstavuje takmer 45-tisíc metrov štvorcových. „Územie sme rozdelili na tri pomyselné zóny. Spodná časť bude mať mestský charakter, napojená bude na zrekonštruovanú električkovú radiálu, vzniknú tu priestory pre obchodné prevádzky, ale aj bývanie. Stredová zóna bude mať komunitný charakter, čomu bude zodpovedať aj jej vybavenosť a napojenie na terén. Tretia zóna je koncipovaná primárne pre rezidenčnú funkciu, všetky tri budú mať prepojenie do blízkeho lesa,“ vysvetlil Head of Design Development v PRE Slovensko Dušan Ševela.

Súčasťou projektu budú aj priestory občianskej vybavenosti. „Bude sa tu nachádzať škôlka, obchodné prevádzky a 1 246 parkovacích miest, z ktorých viac ako 90 percent bude v podzemí,“ uvádza investor. Súčasťou projektu budú detské a workoutové ihriská, vodné prvky a námestie. „Obyvatelia budú mať k dispozícii okrem viacerých oddychových zón aj priestory pre odloženie bicyklov,“ doplnil s tým, že v bezprostrednej blízkosti projektu sa nachádza zastávka električky, kúpalisko, futbalový štadión a rôzne prevádzky či infraštruktúra.

Pridaj komentár