Dátum: 7. októbra 2020 Autor: Katarína Hanzelová Komentáre: 0
Zachráni mesto kúpalisko Mičurin?

Mnohí z nás si toto kúpalisko v Horskom parku  pamätáme ešte z detských čias. No o túto mimoriadne lokalitu majú záujem aj developeri.

„Náš úmysel zachrániť tento areál pred developerskou výstavbou a vrátiť ho Bratislavčankám a Bratislavčanom naďalej pretrváva,“ uviedol na sociálnej sieti Vallo.

Súhlas s plánom magistrátu zapojiť sa do dražby o areál Mičurin vyslovili bratislavskí mestskí poslanci v septembri.  „Mesto si uvedomuje výnimočnosť tohto územia a aby sa podobná situácia nezopakovala, chceme ho definitívne ochrániť pre Bratislavčanov, ktorí Mičurin historicky využívali na oddych či záujmové aktivity,“ spresnila hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

Zachráni mesto kúpalisko Mičurin?
zdroj: Ministerstvo školstva

Areál je podľa bratislavskej samosprávy v súčasnosti z väčšej časti uzavretý, oplotený a nie je prístupný verejnosti. . Ide o areál, v ktorom sa nachádza letné kúpalisko či budova Ekoiuventy, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou. Mesto uviedlo, že kúpalisko, budova a ani pozemky, na ktorých stoja, nie sú súčasťou dražby.

Získanie areálu bývalej Ekoiuventy plánuje mesto Bratislava zrealizovať s podporou a finančnými zárukami zo strany ministerstiev a iných subjektov, ktoré sú naklonené vízii rozvoja územia v oblasti rekreácie so zachovaním jeho prírodných a kultúrnych daností. Budova Ekoiuventy a letné kúpalisko je v správe ministerstva školstva. „Areál Mičurinu je v rukách súkromníka Arca Capital, ktorý sa rozhodol ponúknuť ho do dražby,“ podotkla Rajčanová.

Pridaj komentár