Dátum: 26. apríla 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Z Viedne do Bratislavy dnes priplávala loď s dvojmilióntym pasažierom

Z Viedne do Bratislavy dnes priplávala loď s dvojmilióntym pasažierom. Ako informoval hovorca Bratislava Tourist Board (BTB) Július Buday, Viedeň spája s Bratislavou pravidelná lodná linka Twin City Liner už od 1. júna 2006. „Dnes ňou priplávala z Viedne dvojmiliónta pasažierka, ktorú v prístave privítali zástupkyňa mesta, manažment Twin City Liner a predseda BTB,“ uviedol Buday.

Twin City Liner mal pôvodne kapacitu 129 osôb, od januára pláva medzi Viedňou a Bratislavou väčšia loď, s kapacitou až 250 pasažierov na jednu plavbu. „V hlavnej sezóne sa na svojej trase otočí až trikrát, čo znamená, že pri plnom vyťažení prinesie do nášho hlavného mesta toľko návštevníkov ako približne štyri lietadlá,“ priblížil Buday. Cesta z Viedne do Bratislavy trvá približne 75 minút, pričom priemerná rýchlosť plavidla je asi 60 kilometrov za hodinu.

„Dvojmiliónty lístok sa predal v Rakúsku. Pomer pasažierov, ktorí si zakúpia lístok z Viedne do Bratislavy a naopak je približne jedna ku jednej, pričom platí, že väčšina pasažierov si kupuje len jednosmerný lístok,“ konštatuje Izabella Kubíková, riaditeľka Flora tour, ktorá na Slovensku zastupuje Twin City Liner. Podľa BTB je Rakúsko pre Bratislavu jedným z najdôležitejších zdrojov návštevníkov s prenocovaním. „Práve Rakúšania sa každý rok umiestňujú v oficiálnych štatistikách počtu návštevníkov v prvej pätke. V roku 2022 im po Čechoch patrilo druhé miesto,“ uzavrel Buday.

Zdroj foto: facebook.com/BratislavaTouristBoard

Pridaj komentár