Dátum: 31. januára 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
bistro Ferdinand

Erotický salón v sade Janka Kráľa je už minulosťou a okoloidúci si na tomto mieste určite všimli stavebný ruch. Na jeho mieste má vyrásť nové bistro Ferdinand, ktoré bude mať za úlohu okrem iného prilákať návštevníkov do tejto lokality.

Od roku 1982 po súčasnosť

​Pôvodná budova bola postavená v roku 1982 a v priebehu 90. rokov prešla rekonštrukciou. Tá však nebola vykonaná odborne, čo sa podpísalo na jej znehodnotení. Pôvodne budova slúžila ako hygienické zázemie pre pracovníkov parku a tiež sa tam nachádzala veľmi príjemná kaviareň s terasou, na ktorú mnohí dodnes spomínajú. Neskôr už toto miesto bolo známe ako erotický salón Messalina club, ktorý tu fungoval dlhé roky. Mnohí ľudia sa preto tomuto miestu vyhýbali, čo bola veľká škoda a parku ako takému to skôr uberalo na popularite. Už v minulosti sa občania usilovali o zrušenie tohto salónu, kedy argumentovali, že je to pre park tohto typu nedôstojné. Ide totiž o jeden z najstarších historických parkov v strednej Európe a navyše aj národnú kultúrnu pamiatku.Budúcnosť patrí novému bistru

Budúcnosť patrí novému bistru

V roku 2021 budovu odkúpilo hlavné mesto spolu s Metropolitným inštitútom Bratislavy a začali sa prípravy na jej obnovu. V minulom roku bola zároveň vyhlásená obchodná verejná súťaž, ktorej cieľom bolo, aby v Sade Janka Kráľa vznikla nová gastroprevádzka, ktorá bude spĺňať dnešné štandardy a bude dotvárať celkový charakter parku. Priláka do tejto oblasti rodiny s deťmi a seniorov, ktorí sú hlavnými návštevníkmi parku. Túto súťaž napokon vyhral Robert Nagy, majiteľ bistra Otto! v centre mesta. Ten tu plánuje otvoriť bistro Ferdinand s prívlastkom „bistro s najväčšou terasou v meste“. V súčasnosti ešte stále prebiehajú rekonštrukčné práce avšak cieľom je, aby v lete prevádzka už naplno fungovala.

Pridaj komentár