Dátum: 18. marca 2022 Autor: SITA Komentáre: 1
Vzorky vody z domácich studní bude možné otestovať zadarmo

Rozšírený test vody bude Bratislavská vodárenská spoločnosť ponúkať so 40-percentnou zľavou.

V rámci Svetového dňa vody umožní Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) záujemcom dať si zadarmo otestovať vodu z domácich studní na dva základné parametre. V tlačovej správe o tom informoval hovorca BVS Peter Postupka. „V prípade záujmu o podrobnejšiu analýzu vody prichádza BVS v tomto roku s novinkou – rozšíreným testom na stanovené vybrané mikrobiologické, biologické, fyzikálne a chemické ukazovatele, resp. vybraný rozsah pesticídov,“ uviedol s tým, že tieto analýzy si bude možné počas podujatia objednať so 40-percentnou zľavou. S rovnakou zľavou si budú môcť otestovať odpadovú vodu majitelia domácich čistiarní odpadových vôd.

Každý, kto v utorok 22. marca prinesie v čase od 8:00 do 16:00 vzorku vody zo svojej studne do akreditovaného laboratória BVS na Bojnickej ulici, bude mať nárok na bezplatnú analýzu tvrdosti vody aj obsahu dusičnanov. „Vzorku treba priniesť v trojdecilitrových plastových fľašiach. Pred naplnením ich treba poriadne prepláchnuť,“ upozornil hovorca BVS. Vodu zo studne treba nechať aspoň tri minúty odtiecť pred tým, ako bude fľaša naplnená. „Každá vzorka bude označená identifikačným číslom, pod ktorým bude zverejnený výsledok analýzy na webe spoločnosti BVS,“ dodal Podstupka.

V prípade, ak majú fyzické osoby záujem o podrobnejšiu analýzu, môžu si v týždni od 21. do 25. marca objednať rozbor pitnej vody v minimálnom rozsahu alebo rozbor vody zameraný na vybrané pesticídy. Oba budú poskytované so 40-percentnou zľavou. „Cena minimálneho rozboru tak bude na úrovni cca 81 eur a za rozbor zameraný na pesticídy ľudia zaplatia cca 111 eur,“ vysvetlil Podstupka. Vzhľadom na obmedzenú kapacitu laboratória bude počet prijatých objednávok limitovaný na 100 pri minimálnom rozbore a 150 pri vzorkách na pesticídy. Rovnako si môžu objednať v danom týždni rozbor odpadovej vody z domácich čistiarní odpadových vôd. „Cena rozboru najčastejšie požadovaných ukazovateľov po zľave bude cca 15 eur,“ doplnil.

Zľavnené ceny sa budú vzťahovať iba na objednávky prijaté v týždni od 21. do 25. marca, či už objednané osobne v priestoroch laboratória na Bojnickej ulici v čase od 8:00 do 14:00 alebo telefonicky na čísle 0911 066 629 alebo 02/482 53 413.

1 people reacted on this

Pridaj komentár