Dátum: 4. marca 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Výtržník skončil v policajnej cele so štyrmi trestnými stíhaniami

Výtržník skončil v policajnej cele so štyrmi trestnými stíhaniami. V prípade 48-ročného muža, ktorý mal 3. marca poškodzovať na Galvaniho ulici v Bratislave strieborné motorové vozidlo zn. Peugeot začal poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II trestné stíhanie pre úmyselný prečin výtržníctva vo viacčinnom súbehu s úmyselným prečinom poškodzovania cudzej veci, s úmyselným prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia a s úmyselným prečinom nebezpečného vyhrážania. Informuje o tom v tlačovej správe bratislavská krajská policajná hovorkyňa Jana Šimunková.

Podľa doposiaľ zistených informácií prvého trestného činu sa mal podozrivý muž dopustiť vedením motorového vozidla zn. Peugeot smerom z Dunajskej Lužnej na parkovisko obchodného centra na Galvaniho ulici v Bratislave i napriek uloženému zákazu činnosti viesť motorové vozidlá. Po zastavení vozidla na parkovisku mal následne na uvedenom vozidle odlomiť obidve spätné zrkadlá, poškodiť predný stierač a kopať do karosérie s výhražnými slovami adresovanými 37-ročnej žene sediacej vo vozidle. Tá sa v obave o svoj život rozhodla na vozidle z parkoviska odísť. Následne muž nastúpil do vozidla a počas státia na križovatke mal vystúpiť z vozidla, vyskočiť na prednú kapotu, odtrhnúť jeden predný stierač a rukami udierať do čelného skla, čím mal spôsobiť jeho rozsiahle poškodenie.

Po príchode viacerých policajných hliadok na miesto 48-ročný muž mal naďalej pokračovať v slovných útokoch na adresu poškodenej, čo u nej malo vzbudzovať obavu o jej život. „Policajti obe osoby predviedli na príslušný útvar policajného zboru, pričom 48-ročný muž bol obmedzený na osobnej slobode a po vykonaní potrebných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia,“ uviedla v závere Šimunková.

Pridaj komentár