Dátum: 25. marca 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Vo Vajnoroch pribudne pumptracková dráha, mestská časť získala grant 45-tisíc eur

Vajnory uspeli v rámci grantového programu Bratislavy s projektom, ktorý vypracovali koncom minulého roka.

Vo Vajnoroch v Bratislave pribudne pumptrackový areál. Mestská časť získala od hlavného mesta na tento účel grant vo výške 45-tisíc eur. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta Vajnor Michal Vlček. „Vajnory uspeli v rámci grantového programu hlavného mesta Bratislava s projektom, ktorý sme vypracovali a podali koncom minulého roka. Získali sme tak 45-tisíc eur na vybudovanie pumptrackovej dráhy vo Vajnoroch,“ skonštatoval starosta.

Mestská časť dlhodobo pociťuje nedostatok priestoru na voľnočasové aktivity dospievajúcej mladeze. „Ta ma zaujem športovať, ale nie je kde, pripadne priestor nie je vhodný,“ myslí si starosta, ktorý poukázal najmä na starších žiakov, ktorí sa kolobežkujú a skateboardujú v Parku pod lipami a nicia tak verejný priestor. „Prave tato skupina by mala byt hlavným návštevníkom budúceho pumptracku. Jedným z dôvodov, prečo sme sa rozhodli pre pumptrack je aj ten, že nie je hlučný,“ vysvetlil Vlček.

Pumptracková dráha

Pumptrack je uzavretý, umelo vytvorený okruh, slúžiaci pre jazdu na bicykli, kolobežke alebo korčuliach. Okruh je tvorený vlnami a klopenými zákrutami, ktoré umožňujú zvyšovať rýchlosť jazdy. „Pumptrack je určený pre široké vrstvy obyvateľov. Jazda na pumptracku je najlepším zakladom pre pohyb deti aj dospelých,“ uzavrel starosta.

Pridaj komentár