Dátum: 25. marca 2021 Autor: Metropola Komentáre: 0
Mestskí poslanci odsúhlasili kúpu budovy v Sade Janka Kráľa za 1,68 milióna eur

Bývalý erotický salón v Sade Janka Kráľa sa má zmeniť na gastro prevádzku rodinného charakteru.

Bratislavskí poslanci na dnešnom zasadnutí mestského zastupiteľstva odsúhlasili kúpu budovy v Sade Janka Kráľa za 1,68 milióna eur. Budova, v ktorej v minulosti sídlil erotický masážny salón, by sa mala po rekonštrukcii zmeniť na gastro prevádzku pre návštevníkov parku. „Vyjednávanie s majiteľmi bývalého erotického salóna prebieha zopár mesiacov, naša predstava o sume bola iná, avšak máme tu pravdepodobne historickú možnosť získať tento objekt späť,“ uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Primátor doplnil, že predmetná suma za budovu je zo strany jej súčasných majiteľov konečná a nebola možnosť ju viac znížiť. Čo sa týka budúcej funkcie budovy, magistrát ju chce po odkúpení využiť na gastro prevádzku určenú pre návštevníkov parku. „Našim cieľom je získať budovu, urobiť základnú rekonštrukciu a dať ju do stavu, v akom ju chceme mať. Následne nájsť niekoho, kto tam bude prevádzkovať to, čo na zastupiteľstve odhlasujeme. Malo by to byť niečo pre rodiny s deťmi, cukráreň, reštaurácia, prípadne aj zázemie pre kultúrne aktivity a náš komunálny podnik,“ vysvetlil Vallo.

Starosta Petržalky Ján Hrčka uviedol, že by bol rád, keby sa na budúcej rekonštrukcii budovy finančne podieľala aj mestská časť Petržalka, na ktorej území sa Sad Janka Kráľa nachádza.

Pridaj komentár