Dátum: 24. marca 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Polícia vyšetruje podozrenia z týrania klientov Domova dôchodcov na Pažítkovej ulici

Vyšetrovateľ Policajného zboru vedie trestné stíhanie vo veci zločinu týrania blízkej a zverenej osoby.

Polícia vyšetruje podozrenie z týrania klientov Domova dôchodcov (DD) na Pažítkovej ulici v bratislavskom Ružinove. Ako informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, policajti druhého bratislavského okresu prijali v piatok 19. marca trestné oznámenie v prípade možného týrania seniorov na Pažítkovej ulici v Bratislave. „Toto oznámenie bolo podané jedným z predstaviteľov príslušnej samosprávy spolu s vedením tohto zariadenia,“ uviedla polícia.

Vyšetrovateľ Policajného zboru v tomto prípade vedie trestné stíhanie vo veci zločinu týrania blízkej osoby a zverenej osoby. V prípade preukázania viny hrozí za takéto konanie trest odňatia slobody na sedem až 15 rokov. „Podľa zistených informácii mali doposiaľ neznámi páchatelia od presne nezisteného času až do dňa 17. marca 2021 fyzicky a psychicky týrať klientov zariadenia, nachádzajúceho sa na Pažítkovej ulici v Bratislave,“ informuje polícia. „Bratislavská polícia na prípade intenzívne pracuje a vykonáva všetky potrebné úkony za účelom objasnenia skutku. O konkrétnych úkonoch, vykonávaných políciou, nie je možné v súčasnosti poskytnúť bližšie informácie vzhľadom na citlivosť daného prípadu a možného ovplyvňovania strán trestného konania,“ doplnila polícia.

O prípadoch možného týrania klientov DD na Pažiíkovej informoval v pondelok 22. marca starosta Ružinova Martin Chren, ktorý podal trestné oznámenie. „Počas posledných týždňov sme odhalili niekoľko prípadov podozrenia na hrubé zanedbávanie starostlivosti, dokonca vykazujúce silné znaky týrania, u niekoľkých klientov DD na Pažítkovej ulici,“ uviedol Chren. Dodal, že o pravdepodobnom týraní vedia už približne tri týždne, kľúčové však bolo sa o týchto klientov postarať a zadokumentovať ich stav. Zároveň uviedol, že klienti sú momentálne v bezpečí a podozrivé osoby do zariadenia nemajú prístup.

Pridaj komentár