Dátum: 7. júla 2022 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
VIDEO: S takmer tromi promile alkoholu v krvi upozornil na seba zapnutými výstražnými svetlami

Včera (06. júla 2022) v skorých ranných hodinách zastavila pohotovostná jednotka policajného zboru vozidlo značky Volkswagen Tiguan s ukrajinskou poznávacou značkou.

Vozidlo hliadka spozorovala ako vyšlo z čerpacej stanice smerom na Patrónku, pričom malo zapnuté výstražné svetelné znamenie a jazdilo z pruhu do pruhu. Na základe toho sa vodiča hliadka rozhodla zákonným spôsobom zastaviť a skontrolovať. Predtým ako vodič stihol vystúpiť z auta stihol ešte aj nabúrať auto polície. Vodiča vyzvali, aby sa podrobil vykonaniu dychovej skúšky. Tou bola 28 – ročnému Dmytrovi D. nameraná hodnota 1,39mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 2,90 promile.

zdroj: facebook.com/KRPZBA

Vodič bol obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na príslušné oddelenie pre vykonanie ďalších úkonov. Poverený príslušník Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I začal trestné stíhanie vo veci trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky voči 28 – ročnému Dmytrovi D. V prípade preukázania viny pred súdom, hrozí 28 – ročnému Dmytrovi D. odňatie slobody až na jeden rok.

Pridaj komentár