Dátum: 7. júla 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Lanovka na Kamzík jazdí cez prázdniny každý deň od utorka do nedele

Aktuálny cenník na tohtoročnú sezónu zvýhodňuje obyvateľov Nového Mesta.

Lanovka na Kamzík v Bratislave jazdí cez letné prázdniny každý deň od utorka do nedele. Ako informuje na sociálnej sieti starosta Nového Mesta Rudolf Kusý, vynovenú sedačkovú lanovku zo Železnej studničky na Kamzík a späť spustili od júla v prázdninovom režime. Premáva každý deň okrem pondelka v čase od 10:00 do 18:00. Aktuálny cenník na tohtoročnú sezónu zvýhodňuje obyvateľov Nového Mesta.

Štart tohtoročnej sezóny lanovky z dôvodu nevyhnutných rekonštrukčných prác naplánovali až na začiatok mája. Mestská časť bude od septembra pokračovať v jej postupnej rekonštrukcii a modernizácii. „Túto jeseň to bude vynovenie hornej stanice. Opraví sa strecha, vymaľuje sa celá stanica, ale dokončia sa aj ďalšie plánované práce na objekte,“ konštatuje samospráva.

Koncom minulého roka rekonštruovali dolnú stanicu – nanovo vybudovali prístupové cesty k nástupištiam, inštalovali nové zábradlie a urobili kompletnú hydroizoláciu nástupišťa. Postavili tiež novú pokladňu, betónové schodisko k bufetu a vymenili elektroinštalácie. V dolnej stanici tiež zbúrali staré prístupové a výstupové lávky a zaizolovali strechu.

Lanovka z Kamzíka na Kolibu tento rok oslavuje 50 rokov svojej prevádzky. Pôvodná lanovka začala premávať 11. júla 1972 a jej prevádzka sa skončila v roku 1990. Koncom januára 2005 odkúpilo nehnuteľnosť, teda pozemky aj stavby, za vtedajších 19,5 milióna korún (takmer 650-tisíc eur) hlavné mesto, ktoré stavbu následne zverilo mestskej časti. Tá ju zrekonštruovala za 32 miliónov korún (viac ako 1 mil. eur). Lanovku opätovne uviedli do prevádzky 30. septembra 2005.

Pridaj komentár