Posted on: 26. januára 2022 Posted by: SITA Comments: 0
V Univerzitnej nemocnici Bratislava sa uskutoční nezávislá kontrola
T.O.P. Auto Bratislava

UNB žiada na súde zrušenie hroziacej exekúcie vyplývajúcej zo záväzkov predchádzajúceho vedenia nemocnice vo výške 2,4 mil. eur.

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) z dôvodu prehľadu a kontroly transparentnosti procesov predchádzajúcich vedení zdravotníckeho zariadenia pristupuje k účtovnému a technickému auditu. Ako nemocnica informuje v tlačovej správe, pre vedenie najväčšej nemocnice na Slovensku je prioritou transparentné hospodárenie s kľúčovým prihliadnutím na financovanie zdravotnej starostlivosti pre pacientov a mzdové ohodnotenie lekárov, sestier a ďalších zdravotníckych pracovníkov.

„Ako najväčšia nemocnica máme množstvo záväzkov zdedených z minulosti. Je pre mňa dôležité mať prehľad o súvisiacich procesoch, preto som sa pre transparentnosť a dôveryhodnosť krokov nemocnice rozhodol pre spomínanú kontrolu o finančných transakciách realizovaných predchádzajúcimi vedeniami nemocnice od nezávislého externého zdroja,“ uviedol riaditeľ UNB Roland Schaller.

Univerzitná nemocnica Bratislava zároveň v súvislosti s pohľadávkou vo výške 2,4 milióna eur vypracovala návrh na zrušenie hroziacej exekúcie vyplývajúcej zo záväzkov predchádzajúceho vedenia nemocnice a v stredu 26. januára ju postúpila na súd. Do rozhodnutia súdu exekútor nemôže siahnuť na účty.

T.O.P. Auto Bratislava

Pridaj komentár