Site icon Časopis Metropola

V Univerzitnej nemocnici Bratislava sa uskutoční nezávislá kontrola

V Univerzitnej nemocnici Bratislava sa uskutoční nezávislá kontrola

UNB žiada na súde zrušenie hroziacej exekúcie vyplývajúcej zo záväzkov predchádzajúceho vedenia nemocnice vo výške 2,4 mil. eur.

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) z dôvodu prehľadu a kontroly transparentnosti procesov predchádzajúcich vedení zdravotníckeho zariadenia pristupuje k účtovnému a technickému auditu. Ako nemocnica informuje v tlačovej správe, pre vedenie najväčšej nemocnice na Slovensku je prioritou transparentné hospodárenie s kľúčovým prihliadnutím na financovanie zdravotnej starostlivosti pre pacientov a mzdové ohodnotenie lekárov, sestier a ďalších zdravotníckych pracovníkov.

„Ako najväčšia nemocnica máme množstvo záväzkov zdedených z minulosti. Je pre mňa dôležité mať prehľad o súvisiacich procesoch, preto som sa pre transparentnosť a dôveryhodnosť krokov nemocnice rozhodol pre spomínanú kontrolu o finančných transakciách realizovaných predchádzajúcimi vedeniami nemocnice od nezávislého externého zdroja,“ uviedol riaditeľ UNB Roland Schaller.

Univerzitná nemocnica Bratislava zároveň v súvislosti s pohľadávkou vo výške 2,4 milióna eur vypracovala návrh na zrušenie hroziacej exekúcie vyplývajúcej zo záväzkov predchádzajúceho vedenia nemocnice a v stredu 26. januára ju postúpila na súd. Do rozhodnutia súdu exekútor nemôže siahnuť na účty.

Exit mobile version