Dátum: 26. januára 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
PROTEST: Pred prezidentským palácom protestuje viac ako tisíc ľudí proti obrannej dohode medzi Slovenskom a USA

Protest zvolala opozičná strana Smer-SD a na pódiu vystúpil napríklad aj predseda SNS Andrej Danko či predstavitelia strany Socialisti.sk.

Pred prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave protestuje viac ako tisíc ľudí proti obrannej dohode medzi Slovenskou republikou a Spojenými štátmi americkými (USA). Protest zvolala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). Na pódiu vystúpil napríklad aj predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko či predstavitelia strany Socialisti.sk.

„Želám si, aby sa opäť zostavila vláda, ktorá bude vedieť povedať hrdo Američanom nie,“ povedal Danko. Ľudia na zhromaždení držia transparenty s nápismi „Nie vojne!“, „Slovania spojme sa!“, „Čaputová chce vojnu s Ruskom„ alebo „Yankee go home“. Poslanec Národnej rady SR Ľuboš Blaha (Smer-SD) vyzýval ľudí, aby ľudia skandovali „nikdy proti Rusku“ a povedal, že Slovák nikdy nepozdvihne zbraň proti Rusku. Podpredseda strany Smer-SD Erik Kaliňák uviedol, že námestie pred prezidentským námestím je plné.

Zdroj foto SITA

Predstavitelia strany Smer-SD zároveň žiadajú predčasné parlamentné voľby. „Čo nám ponúka súčasná vláda? Ponúka nám nádhernú víziu. Buď zomrieme na omikron, alebo nás zastrelí nejaký ruský vojak,“ skonštatoval na úvod príhovoru predseda strany Smer-SD Robert Fico. Podľa opozičného politika je to snaha vlády o zamaskovanie neschopnosti a neprofesionality. „Potrebujú zakryť, že nie sú schopní bojovať s covidom, že slúžia zahraničným farmafirmám, že slúžia cudzím záujmom a potrebujú zakryť všetky zločiny, ktoré v tejto krajine páchajú,“ pokračoval. Fico zdôraznil, že strany Smer-SD má v pláne predložiť petičnú akciu proti obrannej dohode s USA.

Pridaj komentár