Dátum: 23. septembra 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
V Starom Meste a v Ružinove osádzajú nové parkomaty na platbu parkovného

Bratislava v týchto dňoch osádza nové parkomaty na platbu parkovného v PAAS zónach – v Starom Meste v lokalite Hlavná stanica – Blumentál a v Ružinove v lokalite Nivy.

Ako informuje magistrát na sociálnej sieti, lístky zakúpené v parkomate sú virtuálne. „Lístky fungujú ako elektronické oprávnenie, čo znamená, že v parkomate zadáte evidenčné číslo vozidla (EČV), na ktoré chcete uhradiť parkovné, a to je evidované v systéme,“ vysvetľuje mesto. Pri kontrole kontrolór naskenuje EČV a systém mu ukáže, či bol na dané EČV vydaný parkovací lístok.

Aj keď podľa samosprávy dáta potvrdzujú, že väčšina vodičov preferuje mobilné aplikácie ako spôsob platby za hodinové parkovné, snaha mesta smeruje k tomu, aby bol dostupný aj iný spôsob platby. „Preto sieť parkomatov postupne zahusťujeme. Zároveň dopĺňame parkomaty, ktorých dodanie pôvodne meškalo z dôvodu svetovej čipovej krízy,“ priblížil magistrát. Ako dodal, v posledných týždňoch umiestnili v uliciach Bratislavy spolu 31 nových parkomatov.

Bratislavčania môžu v parkomatoch využiť aj svoju bonusovú kartu PAAS, s ktorou majú dve hodiny parkovania denne zadarmo, s výnimkou niektorých najviac vyťažených ulíc v centre mesta. Vodiči bez trvalého pobytu v Bratislave výhodu bonusovej karty nemajú. Okrem mobilných aplikácií a parkomatov je možné uhradiť hodinové parkovné aj u partnerských prevádzok.

Hlavné mesto zároveň avizuje, že od budúceho štvrtka 29. septembra spúšťajú regulované parkovanie PAAS aj v poslednej lokalite zóny Ružinov – Nivy. Ide o lokalitu ulíc Košická – Miletičova – Prievozská a Ružová dolina.


Zdroj foto: facebook.com/Bratislava.sk

Pridaj komentár