Dátum: 6. septembra 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
V prvý deň školského roka začala opäť premávať autobusová linka do rakúskeho Hainburgu

Na financovaní linky sa spolupodieľajú traja partneri – Bratislavský samosprávny kraj, mesto Bratislava a spolková krajina Dolné Rakúsko.

V prvý deň nového školského roka 5. septembra opäť začala premávať autobusová linka 901 z Bratislavy do rakúskeho Hainburg an der Donau. Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informovali zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), hlavného mesta a Bratislavskej integrovanej dopravy (BID). Na financovaní linky sa po dohode spolupodieľajú traja partneri – BSK, mesto Bratislava a spolková krajina Dolné Rakúsko.

Linka 901 z Bratislavy odchádza spod Mosta SNP a do mesta Hainburg an der Donau jej trasa vedie rovnako ako v minulosti cez obec Wolfsthal. Spoje premávajú od pondelka do soboty prevažne v hodinovom intervale, v nedeľu každé dve hodiny. BID bude podrobne monitorovať záujem zo strany cestujúcich a spolu s partnermi prehodnotí možné doplnenie a zhustenie spojov. Predseda BSK Juraj Droba vyhlásil, že kraj má záujem aj o obnovenie autobusovej linky do maďarskej Rajky, kde momentálne hľadajú partnera.

Linka do Hainburgu je súčasťou Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK). Pre rakúske prihraničie je v IDS BK vytvorená nová zóna 190. Nakoľko ide o medzinárodnú linku, kde je možné len cezhraničné cestovanie, cestovné lístky sú v predaji v kombinácii novej zóny spolu s bratislavskými zónami (100 + 101 + 190). Jednorazové lístky sú k dispozícii u vodiča autobusu alebo v aplikácii IDS BK. Električenku si cestujúci majú možnosť kúpiť prostredníctvom aplikácie IDS BK alebo v pokladniciach bratislavskej Autobusovej stanice Nivy.

Pridaj komentár